Paczka z przesłaniem – czyli prezenty, które dzięki Wam uczynią świat lepszym

Wraz z pierwszymi opadami śniegu poczuliśmy zbliżające się święta. Zanim jednak zasiądziemy do świątecznego stołu i pożyczymy sobie rodzinnego i spokojnego wypoczynku, zachęcamy Was by zostać Mikołajem, którego prezenty kształtują lepszy, bardziej sprawiedliwy świat.

Mikołajki, Boże Narodzenie to czas serdeczności i obdarowywania najbliższych prezentami. Kupując świąteczne upominki w sklepie nie zapominajcie o produktach sprawiedliwego handlu.
 
Przyjemność sprawiania prezentów będzie większa, gdyż nie tylko wywołają one uśmiech na twarzach naszych bliskich, ale skuteczniej niż jakakolwiek pomoc bezpośrednia, wesprą mieszkańców ubogich krajów Południa!
Jak?  Zobacz tutaj!

Przepyszna kawa, herbata, czekolada – wszystko to świetnie nadaje się na odrobinę bardziej eksluzywny prezent.  A może by tak upiec ciasto czekoladowe czy piernik na bazie znacznie zdrowszego cukru trzcinowego ze znakiem certyfikacyjnym Fairtrade?

 
Dobrym pomysłem na oryginalny upominek jest także wyprodukowane w oparciu o zasady sprawiedliwego handlu rękodzieło, ozdoby na choinkę, biżuteria, torby, chusty a nawet wyposażenie domu.
 
Na początek polecemy kilka fajnych adresów internetowych. Na pewno znajdziecie tam pomysły na bardziej sprawiedliwe i etyczne prezenty bożonarodzeniowe: 
www.sklep.sprawiedliwyhandel.pl
www.sprawiedliwy-handel.pl
www.jarmarkiswiata.pl
www.szczyptaswiata.pl
www.ekoalternatywa.pl
www.globalnepoludnie.pl/Batik-z-Ghany
Data publikacji: 26 listopada 2008