Śniadanie Fair Trade w Parlamencie Europejskim

 Już kolejny raz w Parlamencie Europejskim odbędzie się Śniadanie Fair Trade. Jego gospodarzem będzie europarlamentarna grupa posłów ds. Sprawiedliwego Handlu (European Parliament Fair Trde Working Group), a będzie ono miało miejsce 13 października w restauracji parlamentarnej w Brukseli w godz 8:30-10:00.

 Wydarzenie organizowane jest we współpracy z działającym w Brukseli Fair Trade Advocacy Office. Śniadanie odbędzie się w ramach organizowanego w Belgii Tygodnia Sprawiedliwego Handlu, zainicjowanego przez Belgijskie Forum Rozwoju (Belgium Development Cooperation).
 
Wśród gości obok reprezentantów Ruchu Sprawiedliwego Handlu pojawią się przedstawiciele organizacji zrzeszających drobnych producentów z Globalnego Południa. Podczas śniadania podzielą się oni swoimi doświadczeniami ze współpracy z organizacjami i firmami z Europy działającymi w nurcie Fair Trade.
 
Parlament Europejski wspiera Sprawiedliwy Handel promując go jako działanie na rzecz poprawy sytuacji pracowników najemnych i drobnych wytwórców z krajów rozwijających się, działanie wpisujące się w strategię zrównoważonego rozwoju..
 
Więcej informacji na temat Tygodnia Sprawiedliwego Handlu w Belgii dostępnych jest na stronie www.befair.be
 
 
 
 
Data publikacji: 7 października 2011