Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu 2012 w Poznaniu i Gdańsku

Poznań i Gdańsk, jak przystało na miasta starające się o tytuł Miasta przyjaznego dla Sprawiedliwego Handlu, włączają się w obchody Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu 

Poznaniacy będą mogli dołączyć do tysięcy Europejczyków, którzy w tym roku zasiądą do lunchu Fair Trade. Poznański lunch odbędzie się  11 maja o godz. 11.00 w Cafe Misja na Placu Kolegiackim. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski, jako że Miasto Poznań bierze udział w międzynarodowym projekcie Aware&Fair.
 
 
Natomiast 12 maja na Starym Mieście w Gdańsku, ul. Długi Targ w godz. 10.00-17.00 znów stanie wielka Filiżanka Fair Trade. Kto jeszcze nie próbował, będzie miał okazję skosztować gdańskiej kawy Fair Trade. Akcję realizuje Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu we współpracy z Biurem Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańsk.
 
Przypominamy, że oba miasta konkurują o tytuł pierwszego polskiego Miasta przyjaznego dla Sprawiedliwego Handlu (więcej informacji na ten temat już wkrtóce!). Które z wydarzeń bardziej przybliży swojego kandydata do tego tytułu?
 
Opracowanie: Justyna Szambelan
Data publikacji: 9 maja 2012