Transparentność w łańcuchach dostaw

W ramach projektu Trade Fair, Live Fair, w którym uczestniczymy jako Fairtrade Polska, powstały przykłady dobrych praktyk dotyczących transparentności w łańcuchach dostaw. Z przyjemnością udostępniamy je Państwu do przejrzenia.

Poradnik z dobrymi praktykami dostępny jest wyłącznie w języku angielskim. Mamy nadzieję, że będzie pomocny i zainspiruje Państwa do podejmowania własnych działań dotyczących łańcucha dostaw, również w ramach systemu Fairtrade.

Zwiększanie transparentności łańcuchów dostaw umożliwia skuteczniejsze dbanie o to, aby rolnicy otrzymali sprawiedliwe warunki handlowe w negocjacjach z firmami. Transparentność wewnątrzsystemowa umożliwia weryfikację stosowania cen minimalnych Fairtrade i premii Fairtrade, prefinansowania oraz terminowego uiszczania opłat. Dzięki temu polepsza się sytuacja ekonomiczna rolników z globalnego Południa.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu!

Celem projektu Trade Fair, Live Fair jest m.in. jest zwiększanie świadomości konsumentów na temat Sprawiedliwego Handlu oraz eksponowanie dobrych praktyk związanych z kwestią transparentności łańcuchów dostaw. Projekt realizowany jest równocześnie w 25 europejskich krajach.

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach międzynarodowego projektu „Trade Fair, Live Fair: Raising Awareness and Mobilizing the European Public to Advance Consumption patterns that Nurture the Sustainable Development Goals”. Za treść odpowiada Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, a wyrażone poglądy niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.

 

Data publikacji: 15 sierpnia 2020