Dla ludzi, dla planety – Miesiąc Fairtrade 2020

Dołącz do Miesiąca Fairtrade i okaż solidarność z mieszkańcami globalnego Południa.

Szanowni Państwo! Z powodu pandemii COVID-19 nie jesteśmy w stanie zrealizować Miesiąca Fairtrade w zaplanowanym terminie. O wszelkich zmianach będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji.

Czy potrafisz wyobrazić sobie świat bez porannej kawy, aromatycznej herbaty, kakaowych słodkości, pożywnych bananów czy odzieży z bawełny?

Wszystkie te produkty są efektem pracy setek milionów mieszkańców wsi w krajach globalnego Południa. Mimo że towary, jakich dostarczają na światowy rynek, są bardzo cenne, rolnicy i pracownicy plantacji żyją i pracują w bardzo ciężkich warunkach, nierzadko poniżej granicy ubóstwa. Na domiar złego pozostają osamotnieni w nierównej walce ze zmianą klimatu, która sprawia, że coraz trudniej uprawiać ziemię i utrzymywać się ze sprzedaży plonów. Fairtrade to głos marginalizowanych wytwórców z krajów globalnego Południa na światowym rynku.

Chcemy, by dzięki Miesiącowi Fairtrade jak najwięcej mieszkańców Polski poznało działania Fairtrade na rzecz ludzi i odkryło, że poprzez odpowiedzialne zakupy może zmieniać życie mieszkańców z odległych krajów.