10 lat Fairtrade Polska

Świętujemy dziesięciolecie powstania Fundacji! Z tej okazji w jednej z krakowskich restauracji odbyła się uroczysta kolacja, w której wzięli udział Fundatorzy, Przyjaciele oraz byli i obecni członkowie Zespołu Fairtrade Polska.

Dziesięć lat temu nieformalna Koalicja Sprawiedliwego Handlu, czyli inicjatywa kilkunastu małych firm oraz organizacji pozarządowych została zarejestrowana jako Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”. Chociaż historia organizacji sięga kilu lat wstecz, to jednak pełnoprawną moc nadało jej wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego, które miało miejsce 16 września 2013 roku.

Parę lat później nasza Fundacja stała się częścią międzynarodowego systemu Fairtrade i zajęła się rozwojem rynku i produktów ze znakiem FAIRTRADE w Polsce. Kolejnym ważnym momentem w historii naszej organizacji było przyznanie Fundacji statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

10 lat Fairtrade Polska

Z okazji jubileuszu powstania Fundacji dziękujemy wszystkim osobom, firmom, organizacjom pozarządowym i instytucjom zaangażowanym w tworzenie Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska oraz tym, którzy wspierali nas na przestrzeni minionych lat!

Jak na świętowanie jubileuszu przystało, ważnym punktem wieczornego spotkania był tort. Warto zaznaczyć, że użyto w nim składników, które powstały na zasadach Sprawiedliwego Handlu, a były to: kawa, cukier, wanilia, czekolada i kakao.

Zdjęcia z uroczystej kolacji 10-lecia Fairtrade Polska

Data publikacji: 18 września 2023