Pokaż menu

Aktualności

17 maja 2019

Sprawiedliwy Handel w wyborach do Parlamentu Europejskiego

26 maja będziemy wybierać kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Pomóż nam dotrzeć do nich z ideą Sprawiedliwego Handlu w ramach kampanii The Fair Times!

czytaj więcej
26 kwietnia 2019

Przyłącz się do obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu 2019

W drugą sobotę maja obchodzony będzie kolejny Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu.

czytaj więcej
23 kwietnia 2019

Znak Fairtrade coraz bardziej rozpoznawalny w Polsce

Ekspertki Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na zlecenie Fairtrade Polska przeprowadziły badanie konsumenckie rozpoznawalności znaku Fairtrade. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami.

czytaj więcej
12 kwietnia 2019

Weź udział w spotkaniu o odpowiedzialnej modzie

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Fairtrade Polska i Fashion Revolution rozpoczynają cykl spotkań dla osób ze świata mody zainteresowanych zrównoważoną i sprawiedliwą produkcją odzieży. 27 kwietnia spotkamy się w Warszawie, a 11 maja w Krakowie.

czytaj więcej
26 marca 2019

Dla ludzi, dla planety – zamów materiały na Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu 2019

Pomóż nam promować Sprawiedliwy Handel! Zaplanuj wydarzenie i zamów materiały przydatne do realizacji!

czytaj więcej
12 marca 2019

Konkurs – wygraj zestaw kaw Coffee Hunter

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym we współpracy z COFFEE HUNTER – palarnią kawy, która oferuje między innymi kawę z certyfikatami rolnictwa ekologicznego i Fairtrade. Zdjęcie konkursowe na temat „Moja chwila z kawą” należy opublikować na Instagramie do 18 marca.

czytaj więcej
21 grudnia 2018

PKN ORLEN wyróżniony za 10 lat wspierania producentów Fairtrade

PKN ORLEN został wyróżniony jako lider i pionier sprzedaży produktów Fairtrade w Polsce. Firma otrzymała nagrodę za to, że nieprzerwanie od 10 lat oferuje kawę z certyfikatem Fairtrade, konsekwentnie wspierając drobnych producentów w dążeniu do zapewnienia godziwego życia sobie, swoim rodzinom i lokalnym społecznościom. W ciągu dekady PKN ORLEN zaserwował na swoich stacjach blisko 400 milionów kaw z certyfikatem Fairtrade.

czytaj więcej
13 grudnia 2018

Fairtrade Polska partnerem w projekcie na rzecz rozwoju Fairtrade w Grupie Wyszehradzkiej

Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier będzie realizować program promocji Sprawiedliwego Handlu przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Celem współpracy jest wspieranie rozwoju rynków Fairtrade w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

czytaj więcej
6 grudnia 2018

Slow Weekend 10 – #KupujLepszePrezenty na Święta!

Już 8 i 9 grudnia w postindustrialnych halach Mińska 65 na warszawskiej Pradze Południe odbędą się najwolniejsze targi tej zimy Slow Weekend – KupujLepszePrezenty na Święta! Polecamy stoisko NAMAQUA na którym znajdziecie kosmetyki Fair Squared z certyfikatem Fairtrade.

czytaj więcej