Pokaż menu

Aktualności

12 listopada 2018

Open Eyes Economy Summit po raz trzeci w Krakowie

Już 20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. Około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów będą wymieniać się myślami i doświadczeniami. A wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki. Na Kongresie nie zabraknie również Strefy Fairtrade.

czytaj więcej
8 października 2018

Zdobądź nagrodę Sustainable Fashion Awards 2018

Nie przegap szansy wygrania 3 000 USD i przeznaczenia drugiej takiej samej kwoty na wybraną organizację pozarządową promującą zrównoważoną modę.

czytaj więcej
2 października 2018

Targi Slow Fashion 2018

Jesienna edycja największych targów polskiej mody autorskiej Slow Fashion w Polsce odbędzie się 6 i 7 października w Centrum Praskim Koneser.

czytaj więcej
25 września 2018

Nowa Międzynarodowa Karta Sprawiedliwego Handlu

Międzynarodowa Karta Sprawiedliwego Handlu definiuje wizję bardziej sprawiedliwego świata.

czytaj więcej
6 września 2018

Forum Fairtrade na targach Natura Food / BeEco w Łodzi

12 października na terenie Targów Natura Food / BeEco w Łodzi odbędzie się Forum Fairtrade – pierwsze spotkanie integrujące firmy zaangażowane w wytwarzanie i sprzedaż produktów z certyfikatem Fairtrade w Polsce, jak również firmy zainteresowane wejściem na ten rynek.

czytaj więcej
5 września 2018

Jelenia Góra przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu

1 września Jelenia Góra została uhonorowana tytułem Miasta Przyjaznego dla Sprawiedliwego Handlu. Było to uroczyste zwieńczenie 6-letniej kampanii obywatelskiej na rzecz promocji Sprawiedliwego Handlu.

czytaj więcej
4 września 2018

Zapraszamy na szkolenie nt. kampanii „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”

W dniach 27-28 września we Wrocławiu odbędą się kolejne warsztaty pt. „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu – jak prowadzić kampanię w szkole”, adresowane do nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz aktywistów zainteresowanych prowadzeniem kampanii promujących Sprawiedliwy Handel i zrównoważony rozwój na terenie szkół, uczelni lub miast.

czytaj więcej
12 lipca 2018

Slow Weekend nad Wisłą (2018)

W najbliższy weekend zapraszamy na wakacyjna edycja targów Slow Weekend na nadwiślańskich Nowych Bulwarach. Nasza ekipa też tam będzie!

czytaj więcej
12 czerwca 2018

Ochronić dzeciństwo

Według szacunków FAO każdego dnia do pracy w rolnictwie zmuszanych jest 108 milionów dzieci. Anita Sheth z Fairtrade International pisze o przyczynach i możliwych rozwiązaniach problemu przymusowej pracy dzieci.

czytaj więcej