Pokaż menu

Aktualności

12 października 2021

Kawy producentów Fairtrade docenione za najwyższą jakość specialty

To był ekscytujący rok dla kawy Fairtrade! W Ameryce Środkowej, Meksyku i Afryce odbywały się zawody kawowe Golden Cup, w których producenci Fairtrade rywalizowali o tytuł najlepszej kawy w kategoriach specialty.

czytaj więcej
30 września 2021

Carbon Footprint Summit 2021

Zachęcamy do udziału w szczycie klimatycznym Carbon Footprint Summit, na którym wielu ekspertów, aktywistów, wynalazców podzieli się swoim doświadczeniem w działaniach na rzecz klimatu.

czytaj więcej
29 września 2021

Kawa i sprawiedliwość. Jak być fair na Dzień Kawy?

Dzień Kawy, obchodzony w Polsce 29 września, to dobra okazja, by poznać sytuację rolników i rolniczek pracujących na plantacjach w krajach globalnego Południa i zmienić swoje nawyki w kupowaniu kawy.

czytaj więcej
28 września 2021

Fairtrade wprowadza pierwszą cenę referencyjną kawy z Kolumbii

Wprowadzone ceny o charakterze dobrowolnym są pierwszym krokiem dla firm i producentów kawy na drodze do zapewnienia rolnikom z Kolumbii dochodów wystarczających na godziwe życie.

czytaj więcej
27 września 2021

Gdzie kupić kawę Fairtrade?

Sprawdź, gdzie w Polsce możesz kupić kawę z certyfikatem Fairtrade.

czytaj więcej
24 września 2021

Banany Fairtrade w sklepach Lidl

Sieć Lidl pozostaje jednym z głównych dystrybutorów produktów Fairtrade w Polsce. Obecnie w ofercie ma także certyfikowane banany.

czytaj więcej
24 września 2021

Fairtrade i B Lab nawiązują partnerstwo na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju

B Lab i Fairtrade będą aktywnie rozwijać metody współpracy, które promują działania partnerów i interesariuszy organizacji jako część procesu realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

czytaj więcej
22 września 2021

Fairtrade aktualizuje standard dotyczący kawy, tak by odpowiadał na wyzwania przyszłości

Zmiany w standardzie Fairtrade dotyczącym kawy odzwierciedlają większy nacisk na uczciwe praktyki handlowe, przestrzeganie praw człowieka oraz należytą staranność w zakresie dbałości o środowisko.

czytaj więcej
22 września 2021

Czy Polacy myślą o jutrze?

Zapraszamy na wydarzenie online inaugurujące inicjatywę „Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele”, które odbędzie się w piątek 24 września w godz. 10:00 – 13:00.

czytaj więcej