102 km w barwach Fairtrade!

1 sierpnia w biegu Gorce Ultra-Trail pobiegnie nasz reprezentant Borys. W tym roku Borys obrał sobie jeszcze jeden cel – zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację Ingi chorej na SMA.

Gorce Ultra-Trail to bieg górski przez najpiękniejsze zakątki Gorców i najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę. Już po raz drugi będziemy mieć swojego członka. To Borys Bińkowski – jeden z założycieli naszej Fundacji – zmierzy się z najdłuższą trasą 102 km.

W tym roku chcę dołączyć zbiórkę pieniędzy na leczenie Ingi – córki moich przyjaciół. Inga choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA. To okropna choroba, w wyniku której codziennie obumierają neurony ruchowe, w efekcie osłabiając i niszcząc większość mięśni… Na szczęście Inga załapała się do nowatorskiego programu lekowego (badanie kliniczne), dzięki któremu ma szanse na poprawę zdrowia i powrót do większej sprawności ruchowej. Program ten jest dla Ingi darmowy, ale związany jest z licznymi dodatkowymi wydatkami, które jej rodzina musi ponosić, choćby związanymi z zagranicznymi podróżami do miejsca prowadzenia terapii. Zachęcam do udziału w zbiórce – nie tylko dla Ingi, ale też dla wszystkich chorych na SMA. Możecie się przyczynić w ten sposób do znalezienia skutecznej kuracji na tą wyniszczającą chorobę, pomagając jednocześnie konkretnej osobie. Będę biec 102 km, chcę zebrać minimum 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr, co razem daje 1020 zł. Jednak nie ograniczam się, bo jeżeli będzie potrzeba to z chęcią doliczę wszystkie przebiegnięte kilometry w ramach przygotowań i treningów!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/2gx8p7

Tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o SMA, o leczeniu Ingi i historii jej życia, zapraszam też na stronę www.inga-figurka.pl oraz na www.facebook.com/ingafigurka

Trzymamy kciuki za Borysa i zebranie jak największej kwoty na leczenie Ingi!

Data publikacji: 29 lipca 2020