6. międzynarodowa konferencja Fair Trade Towns w Poznaniu!

W dniach 10-11 listopada w Poznaniu odbędzie się międzynarodowa konferencja Fair Trade Towns.

Poznań — miasto know-how również w kwestii Sprawiedliwego Handlu

Na konferencji organizowanej przez Miasto Poznań oraz Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu w ramach projektu Aware & Fair spodziewanych jest około 150-200 gości z całego świata. Konferencja będzie okazją do dyskusji nad dalszym rozwojem ruchu Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu (ang. Fair Trade Towns). Oprócz wielu ciekawych tematów w programie przewidziano również kilka warsztatów, z których każdy uczestnik może wybrać dwa. Konferencja będzie prowadzona w całości w języku angielskim. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach, prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się w dolnej części strony.

Czym jest ruch Fair Trade Towns?

W krajach, których mieszkańcy stykają się z ideą Fair Trade od kilkudziesięciu lat, można mówić o obywatelskim ruchu poparcia dla Sprawiedliwego Handlu. Jego owocem jest kampania Miasta przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu.
 
Kampania ta zapoczątkowana została w 2000 roku przez grupę entuzjastów Sprawiedliwego Handlu z brytyjskiego miasteczka Garstang. W ciągu jednej dekady przeprowadzono szereg akcji promocyjnych, organizowanych przez wolontariuszy. Na początku 2012 roku kampania Miasta przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu objęła ponad 1 100 miast z 25 krajów świata, wśród kandydatów do tego tytułu znalazły się również polskie miasta – Gdańsk i Poznań.
 
Liczymy na to, że być może podczas konferencji pierwsze polskie miasta otrzymają tytuł Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu!
 
Więcej informacji na temat konferencji: www.fttconf2012.fairtrade.org.pl
Więcej informacji na temat ruchu Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu: www.miasta.fairtrade.org.pl
 
Data publikacji: 24 lipca 2012