Bądźmy razem w Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu (9 maja)

W Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu pamiętajmy o producentach kawy, herbaty, bananów, kakao, bawełny i wielu innych produktów, po które sięgamy każdego dnia.

Cisi bohaterowie

W ostatnich miesiącach nasze życie bardzo się zmieniło. Pandemia COVID19 sprawiła, że inaczej pracujemy, uczymy się, odpoczywamy, a nawet robimy zakupy. W naszej codzienności wciąż jednak obecne są owoce pracy milionów mieszkańców krajów globalnego Południa: filiżanka kawy lub herbaty, banany na przekąskę czy czekoladowe słodycze, nie mówiąc już o bawełnie, z której uszyto większość naszych ubrań. Koronawirus dotarł już również do ich krajów. Producenci dostosowują się do nowych warunków, aby utrzymać ciągłość dostaw i zapewnić utrzymanie rodzinom. W drugą sobotę maja tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. To doskonała okazja, aby okazać im wdzięczność.

#FairtradeTogether – bądźmy razem

Celem akcji #FairtradeTogether w mediach społecznościowych jest okazanie solidarności z mieszkańcami globalnego Południa i podziękowanie im za pracę, dzięki której nasze życie jest bogatsze. Co trzeba zrobić? To proste:

  1. Zrób sobie zdjęcie ze swoim ulubionym produktem i opublikuj je na Facebooku lub Instagramie.
  2. Napisz, za co dziękujesz rolnikom, np. za kawę, która ma moc unoszenia nawet najcięższych powiek czy kakao osładzające Twój dzień 😉
  3. Koniecznie dodaj hashtagi #FairtradeTogether (akcja ma zasięg międzynarodowy) i oznacz @fairtradepolska (żebyśmy nie przegapili Twoich podziękowań)
  4. Zachęć do akcji swoich znajomych!

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji i wspieranie Fairtrade – ruchu, który zmienia świat!

Data publikacji: 6 maja 2020