Carbon Footprint Summit 2021

Zachęcamy do udziału w szczycie klimatycznym Carbon Footprint Summit, na którym wielu ekspertów, aktywistów, wynalazców podzieli się swoim doświadczeniem w działaniach na rzecz klimatu.

2 dni spotkań, 30 prelegentów z całego świata, wystąpienia, dyskusje, warsztaty, pokazy artystyczne i wiele innych aktywności czeka na uczestników Carbon Footprint Summit 2021, który odbędzie się 8-9 października w Hali Cracovia. To już druga edycja krakowskiego szczytu klimatycznego, którego celem jest integracja środowisk nauki, technologii, aktywizmu i biznesu dla wspólnego działania na rzecz klimatu.

Głównym punktem programu Carbon Footprint Summit będzie Międzynarodowa Konferencja, w której wezmą udział naukowcy, eksperci, aktywiści oraz przedstawiciele zrównoważonego biznesu. Wśród mówców wystąpią m.in. naukowcy zajmujących się zmianami klimatu: prof. Tim Flannery (znany na całym świecie australijski badacz przyrody), prof. Joanna Kulczycka (AGH UST, PAN, ceniona w UE i ONZ ekspertka w zakresie Gospodarki Obiegu Zamkniętego), dr Jakub Małecki (UAM, glacjolog badający procesy jakie zachodzą na lodowcach w wyniku zmian klimatycznych). W wydarzeniu będa uczestniczyć także przedstawiciele organizacji społecznych i aktywiści, m.in. Juan Pablo Solis (Fairtrade International), Gingger Shankar (producentka filmowa, autorka multimedialnego projektu „Himalaya Song” na temat zmian klimatycznych). Nie zabraknie też przedstawicieli biznesu zaangażowanego społecznie, m.in. Martyny Zastawnej (pionierki Zero Waste w Europie, założycielki marki WoshWosh), dr. Olgi Malinkiewicz (wynalazczyni perowskitowych ogniw słonecznych, Saule Technologies), Dawida Zielińskiego (Prezesa Columbus Energy).

Szczególnie polecamy wykład Juana Pablo Solisa z Fairtrade International: Global emissions trading for climate and fair cooperation between North and South countries. Wykład odbędzie się w pierwszym dniu szczytu (08.10.2021) w godzinach 10:25-11:00.

Oprócz licznych prelekcji, paneli dyskusyjnych i przestrzeni targowej, uczestnicy będą mieli możliwość udziału w wielu aktywności takich jak warsztaty edukujące o ochronie klimatu, zajęcia z upcyclingu, wymiana roślin, ubrań i wielu innych rzeczy. Znajdą również strefę relaksu, gdzie będzie można usiąść, porozmawiać i odpocząć oraz strefę vege z 100% roślinnym jedzeniem.

Ważną częścią wydarzenia będzie finałowy koncert “There is no Planet B: music calls to action”, który odbędzie 9 października w klubie Forty Kleparz. Na jednej scenie wystąpi ponad 70 artystów muzyków, instrumentalistów, wokalistów i tancerzy, którzy zaprezentują
znane utwory muzyki rozrywkowej w aranżacji symfonicznej. Gośćmi specjalnymi koncertu będą Fisz Emade i Misia Furtak. Podczas wydarzenia odbędzie się premiera Zielonej Partytury, czyli apelu twórców i wykonawców branży artystycznej do podjęcia działań na
rzecz klimatu.

Ubiegłoroczna I edycja Carbon Footprint Summit zgromadziła 500 uczestników na żywo i 1500 online. W tym roku organizatorzy spodziewają się łącznie ok. 3000 uczestników. W wydarzeniu można uczestniczyć stacjonarnie oraz online.

Bezpłatne wejściówki oraz bilety na część konferencyjną można nabyć na stronie: https://carbonfootprintsummit.com/rejestracja/.

Organizatorem wydarzenia jest krakowska Fundacja Carbon Footprint.

Data publikacji: 30 września 2021