Działanie Fairtrade Polska w czasie kwarantanny

W obecnej sytuacji związanej z koronawirusem biuro Fairtrade Polska na ul. Sławkowskiej 12 w Krakowie jest tymczasowo nieczynne. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, pracując zdalnie.

Ostatnie tygodnie upływają pod znakiem niepokoju. W trosce o zdrowie praktycznie z dnia na dzień musimy zmienić nasze rutynowe zachowanie. Dotyczy to zarówno ograniczenia kontaktów społecznych, pracy, jak i zakupów.

Bez wątpienia obecny kryzys odbije się negatywnie na gospodarce. Najmocniej odczują go ci, którzy mają najsłabszą pozycję na światowym rynku. Wśród nich są miliony rolników z krajów globalnego Południa uprawiający kawę, kakao, banany, bawełnę i inne produkty, z których korzystamy na co dzień. W tym trudnym czasie nasze wybory zakupowe stają się jeszcze ważniejsze. Wybierając produkty ze znakiem FAIRTRADE, możemy pomóc im przetrwać kryzys. W trosce o bezpieczeństwo polecamy zakupy produktów Fairtrade w sklepach internetowych. Listę takich sklepów można znaleźć między innymi na naszej stronie, klikając tutaj. Lista ta nie jest kompletna – chętnie dołączymy do niej nowe sklepy oferujące produkty Fairtrade, które zgłoszą się do nas. Oprócz tego zachęcamy również do wybierania produktów ze znakiem FAIRTRADE przy okazji zakupów w sklepach stacjonarnych, oczywiście z zachowaniem ostrożności. W tym trudnym czasie dokonywanie odpowiedzialnych wyborów konsumenckich staje się jeszcze bardziej istotne.
Zachęcamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter oraz do obejrzenia filmów zamieszczonych na naszym kanale w serwisie YouTube.

Wobec pandemii COVID-19 nasze biuro jest tymczasowo zamknięte. Musieliśmy również zrewidować wiele planów, zwłaszcza tych dotyczących przygotowywanych wydarzeń. Nie ustajemy jednak w działaniach. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem pracujemy zdalnie i staramy się jak najlepiej wykorzystać ten czas. Życzymy Państwu dużo wytrwałości na każdy dzień kwarantanny.

Z serdecznym pozdrowieniami,
Zespół Fairtrade Polska


Data publikacji: 27 marca 2020