Ekonomia Otwartych Oczu

14 i 15 listopada 2017 (wtorek i środa) w ICE Kraków Congress Centre przy ul. Marii Konopnickiej 17 odbędzie się II edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości #OpenEyesEconomy.

Festiwal Filmowy jest częścią Open Eyes Festival, który jest wydarzeniem towarzyszącym Open Eyes Economy Summit 2017.

O Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy szczyt ekonomiczny dla ludzi o otwartych oczach i głowach. Głównym tematem OEES2 jest rola idei i wartości w kształtowaniu współczesnej gospodarki oraz kultury.

Open Eyes Economy pokazuje nowy sposób myślenia o przyszłości i nową koncepcję zarządzania rozwojem naszego świata, skupioną wokół takich pojęć jak: odpowiedzialność, równowaga, ekologia czy wrażliwość społeczna.

Na OEES spotykają się najstarsi z najmłodszymi, bez kompleksów, podejmując dyskusję na nawet najtrudniejsze tematy. Jest to doskonała forma networkingu.

Wśród prelegentów #OEES znajdują się osoby z całego świata, teoretycy i praktycy biznesu, naukowcy, politycy, działacze społeczni, dziennikarze.

OEES to unikalna formuła, pełna potyczek intelektualnych, wszechstronnie prezentowanych przykładów praktyk z całego świata oraz sesji pogłębiających, podczas których można weryfikować tematy poruszane przez mówców.

Udział w OEES to szansa na uzyskanie nowego spojrzenia na:

Sprawiedliwy Handel na Open Eyes Economy Summit

Etyczny łańcuch dostaw oraz wiarygodna misja ekologiczna przedsiębiorstwa jest w centrum zainteresowań podczas tegorocznej edycji Open Eyes Economy Summit. Odbędą się rozmowy o tym, jak tworzyć, weryfikować, poprawiać łańcuchy dostaw tak, by stawały się coraz lepsze dla ludzi i środowiska naturalnego; o tym, w jaki sposób należy to społeczeństwu komunikować i jak angażować w te procesy samych konsumentów. Zaprezentowane zostaną przykłady z różnych branż.

W tym roku organizatorzy szczególną rolę poświęcili tematowi Sprawiedliwego Handlu. Hasła fair play, fair game, fair trade, Fair Trade, Fairtrade pojawią się kilkakrotnie.

Marka – Kultura, 14 listopada

Dario Soto Abril - prezesW pierwszym dniu, w części „Marka – Kultura” umieszczony został blok tematyczny „Fair trade – fair game”.

Dla Fairtrade Polska szczególnym gościem tego bloku będzie Darío Soto Abril – Prezes Zarządu ds. Globalnych Fairtrade International. Będzie go można wysłuchać dwa razy:

„Fair trade, fair game” to pasjonująca dyskusja o uczciwych łańcuchach dostaw, etycznej produkcji i odpowiedzialności, wiarygodności, certyfikacji i społecznym odbiorze działań podejmowanych przez firmy. Zaproszeni goście będą rozmawiali m.in. o kawie, herbacie, przemyśle odzieżowym i spożywczym.

Marka – Kultura, 15 listopada

Drugiego dnia, również w części „Marka – Kultura”, w bloku „Wyspy i archipelagi” Zbigniew Szalbot, członek Zarządu Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska będzie rozmawiał z panią Aleksandrą Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Szczegółowy program całego OEES jest dostępny na stronie oees.pl/program-2017

Dla uczestników OEES szykowane są małe niespodzianki w postaci próbek produktów z certyfikatem Fairtrade.

Ponadto w trakcie całego OEES przedstawiciele Fairtrade Polska wraz z zaproszonymi gośćmi będą dostępni w ICE w meeting poincie “Strefa Fairtrade”.

Open Eyes Festival

W ramach Open Eyes Economy Summit odbywa się Open Eyes Festival. Jego częścią będzie dwudniowy Festiwal Filmowy Open Eyes to Fair Trade. Odbędzie się on w godz. 14.00-20.00 w Forum Przestrzenie, przy ul. Marii Konopnickiej 28 (wstęp wolny, rejestracja nie jest wymagana). Szczegółowy program Festiwalu Filmowego: www.fairtrade.org.pl/aktualnosc/fair-trade-film-festival-krakow/

OEES w mediach społecznościowych