Etyczne finansowanie i odpowiedzialne inwestycje narzędziami zrównoważonego rozwoju

Seminarium “Etyczne finansowanie i odpowiedzialne inwestycje narzędziami zrównoważonego rozwoju” – 8 maja 2014, Warszawa.

W programie znajdą się m.in. wystąpienia na temat etycznych finansów i odpowiedzialnych inwestycji w kontekście CSR oraz Sprawiedliwego Handlu. Zaprezentowany zostanie również pierwszy Polski przewodnik nt. etycznego finansowania i odpowiedzialnych inwestycji.
 
Seminarium odbywa się w ramach rozpoczętego w 2013 r. projektu PRICE – Promoting Responsible Investments and Commerce in Europe. Celem projektu jest promocja zaangażowania etycznych instytucji finansowych w działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i Sprawiedliwego Hadlu, a także zaangażowanie przedsiębiorców w etyczne finansowanie produktów oraz usług dla wspierania swoich działań biznesowych. Jednym z zakładanych rezultatów projektu jest zwiększenie świadomości konsumentów oraz instytucji publicznych i firm prywatnych na temat pozytywnego wpływu, jaki ma etyczne finansowanie i odpowiedzialne inwestycje na zmianę sytuacji w krajach Południa. Wydarzenie wpisuje się w kalendarz obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu, który przypada na dzień 10 maja 2014.
 
Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.
 
Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu, OIKOS Polska.
 
Partnerzy seminarium: Fundacja "Koalicja Sprawiedliwego Handlu", Fundacja CentrumCSR.pl, DNV GL – Business Assurance.
 
Patronat: Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych TISE SA .
 
Miejsce: Szkoła Głowna Handlowa, Warszawa , Al. Niepodległości 128, Budynek C – Aula I. Początek godz.: 9:00
 
Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w seminarium prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia do 10 kwietnia na adres anna.skowera@sprawiedliwyhandel.pl. Dla uczestników spoza Warszawy (15 osób) zapewniamy możliwość zwrotu kosztów dojazdu.
Data publikacji: 27 marca 2014