Sprawiedliwy Handel w wyborach do Parlamentu Europejskiego

26 maja będziemy wybierać kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Pomóż nam dotrzeć do nich z ideą Sprawiedliwego Handlu w ramach kampanii The Fair Times!

Kampania THE FAIR TIMES

Kampania skupia osoby oraz organizacje z całej Europy, działające w obszarach Sprawiedliwego Handlu, ekonomii społecznej i solidarnej, rolnictwa organicznego, rozwoju międzynarodowego i ochrony klimatu. Celem kampanii jest wzmocnienie czynnej roli Unii Europejskiej w promocji zrównoważonej konsumpcji i produkcji podczas kolejnej kadencji europarlamentu (2019-2024).

Plan działań UE w zakresie zrównoważonej konsumpcji i produkcji obejmuje szereg zagadnień, które są kluczowe w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Zamiast tradycyjnego manifestu przygotowaliśmy wydanie gazety „The Fair Times”, w którym opisujemy rzeczywistość z perspektywy 2024 r., czyli z okresu końca kolejnej kadencji PE. Jego celem jest zainspirowanie i dostarczenie przykładów polityk, które UE powinna wdrożyć, aby promować i wspierać wzorce zrównoważonej konsumpcji i produkcji, oraz przedstawienie roli eurodeputowanych w tym działaniu. Zachęcamy do zapoznania się z gazetą.

Co możesz zrobić?

Oto kilka pomysłów na możliwe działania:

Strona internetowa thefairtimes.eu służy jako centrum informacyjne kampanii.

Informacji na temat kampanii The Fair Times w Polsce udziela:
Tadeusz Makulski – tel. 508 044 484; e:mail: tadeusz.makulski@fairtrade.org.pl

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach międzynarodowego projektu „Trade Fair, Live Fair: Raising Awareness and Mobilizing the European Public to Advance Consumption patterns that Nurture the Sustainable Development Goals”. Za treść odpowiada Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, a wyrażone poglądy niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.

Data publikacji: 17 maja 2019