Festiwal Kawy w Gdyni – udany debiut kawy ze Sprawiedliwego Handlu

Certyfikowana kawa Sprawiedliwego Handlu ze spółdzielni Oromia w Etiopii udanie zadebiutowała na II Festiwalu Kawy w Gdyni.

W trakcie II Festiwalu Kawy w Gdyni,który odbył się w dniach 1-2 maja 2010 r., swój polski debiut publiczny miała kawa pochodząca ze spółdzielni Oromia z Etiopii, zaprezentowana przez Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu. Impreza okazała się także bardzo dobrym miejscem do promocji idei Sprawiedliwego Handlu
 
Kawa Oromia to 100% arabika z upraw ekologicznych. Na festiwalu była jedynym produktem posiadającym certyfikację BIO oraz Fairtrade, co zdecydowanie – obok bardzo skromnego sposobu prezentacji – odróżniało ją od innych obecnych na festiwalu produktów znanych firm.
 
Publiczność, która głosowała przez dwa dni, przyznała tej wspaniałej kawie II miejsce w konkursie otwartym. Decyzją jury konkursowego kawa uzyskała także II miejsce w kategorii produktów niszowych. Obok uznania publiczności, kawa ze Sprawiedliwego Handlu uzyskała bardzo dobre recenzje z kręgu baristów, wśród których prym wiódł mistrz Polski i wicemistrz Europy, Rafał Adamek. Nagrody w postaci bursztynowych łyżeczek odebrał Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu, Tadeusz Makulski.
 
 
Data publikacji: 5 maja 2010