Inauguracja działalności Fairtrade Polska

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie inaugurujące działalność Fairtrade Polska na targach Natura Food 2016!

​8 października (sobota), podczas targów ekologicznych Natura Food 2016 w Łodzi, organizujemy konferencję inaugurującą naszą działalność jako Fairtrade Polska – organizacji stawiającej sobie za cel promocję idei oraz produktów Fairtrade na polskim rynku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Obecność na naszej konferencji można połączyć z wizytą na targach ekologicznych – dla naszych gości mamy bezpłatne wejściówki na targi. Nasze stoisko na targach ma nr 77.

Więcej informacji

O targach

IX Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz V Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO są najważniejszą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej branżową imprezą dedykowaną bioproduktom, ekożywności oraz produktom naturalnym i regionalnym. W tegorocznej edycji Targów weźmie udział blisko 350 wystawców. Są wśród nich mi.in.: producenci, przetwórcy, hurtownicy, dystrybutorzy żywności wysokiej jakości oraz rolnicy z różnych regionów Polski i zagranicy. Targom towarzyszą również branżowe wydarzenia towarzyszące m.in.: Forum EKObranży, BIObiznes Forum, Akademia Biokuriera czy konferencja poświęcona Fairtrade, przygotowane wspólnie z naszymi partnerami.

W tym roku nową tematyką, którą chcemy się zając jest alergia. Coraz więcej osób zmaga się z tym schorzeniem zarówno w postaci alergii pokarmowej, skórnej, wziewnej czy też z problemami AZS (atopowe zapalenie skóry). Chcemy zgłębić temat alergii i wspólnie ze specjalistami w tej dziedzinie zastanowić się, jak duże znaczenie ma stosowanie produktów naturalnych i ekologicznych (żywność, kosmetyki itp.) w codziennym życiu alergika. Eksperci, lekarze zwracają uwagę na ogromną rolę, jaką pełni odpowiedni dobór produktów używanych na co dzień w leczeniu schorzeń alergicznych . Dlatego NOWOŚCIĄ tegorocznej edycji NATURA FOOD & beECO będzie Forum Alergii (9.10), które przygotowaliśmy wspólnie z redakcją Hipoalergiczni. Wśród prelegentów będą m. in. Profesor Krzysztof Buczyłko i Żaneta Geltz. Uczestnicy forum otrzymają informacje o rodzajach alergii, o tym jak komponować dietę alergika z wykorzystaniem produktów naturalnych, jaką rolę w walce z alergią pełnią kosmetyki naturalne. Poza tym w trakcie targów redakcja Hipoalergiczni przybliży temat alergika w podróży oraz projekt Happyevolution czyli 10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi.

Dodatkowo w tym roku odbędzie się konferencja „Fairtrade – skorzystaj z rynkowej szansy!”, podczas której eksperci z Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska przybliżą m.in. system certyfikacji Fairtrade.

Z kolei entuzjastów kulinariów, którzy działają aktywnie w polskiej blogosferze zapraszamy na ciekawe spotkania, warsztaty i prelekcje, które odbędą się w ramach pierwszego Ogólnopolskiego Spotkania Blogerów Kulinarnych (8-9.10). Nie zabraknie także smaku, koloru i kulinarnej twórczości.

Program zapowiada się bardzo interesująco i z dużym ładunkiem wiedzy, a wyżej wspomniane tematy to jeszcze nie koniec tego co przygotowujemy dla odwiedzających.

Honorowym Patronem Targów są: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa.

Godziny zwiedzania

 

Ceny biletów

 

Więcej informacji:

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach międzynarodowego projektu „Social & Solidarity Economy as Development Approach for Sustainability (SSEDAS) in EYD 2015 and beyond”. Za treść odpowiada Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, a wyrażone poglądy niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.
Data publikacji: 6 września 2016