Kawa na ławę – projekt Fair Trade w serwisie polakpotrafi.pl

Założyciele Szczypty Świata – Agnieszka i Borys Bińkowscy – jakiś czas temu uruchomili projekt z kawą Fair Trade w serwisie polakpotrafi.

 
Projekt „Kawa na ławę” jest inicjatywą crowdfundingową. Celem jest zebranie kwoty 30 000 zł, która zostanie przeznaczona m.in. na zakup kawy Fair Trade ze spółdzielni CUNAVIR w Peru. Fundusze będą zbierane do 24 lipca bieżącego roku. Organizatorzy pomyśleli o szergu nagród związanych ze wsparciem proejktu – np. jeśli projekt dojdzie do skutku, to każdy, kto wpłacił 35 zł, otrzyma paczkę świeżo wypalonej kawy ze wspomnianej spółdzielni. Jeśli organizatorom akcji nie uda się zebarć założonej kwoty, wszyscy darczyńcy otrzymają zwrot wpłaconych kwot z portalu polakpotrafi.pl.
 
A oto, co twórcy akcji piszą o projekcie:
 
TU, w Polsce, w Europie większość z nas nie potrafi sobie wyobrazić poranka bez kawy. Z kolei TAM, w Peru, Hondurasie czy Etiopii dla wielu jest ona całym życiem – źródłem utrzymania, krajobrazem, kulturą i tradycją. Chcielibyśmy, abyście trochę się poznali: wielbiciele małej czarnej z rolnikami uprawiającymi kawowe krzewy. Zapraszamy na kawę!
Nasza akcja ma dwa cele:
 
 
Więcej informacji w serwisie www.polakpotrafi.pl/projekt/kawa-na-lawe. Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” sprawuje patronat nad projektem. Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału! 
Data publikacji: 6 czerwca 2015