Koalicja Sprawiedliwego Handlu jako Fairtrade Marketing Organisation!

Miło nam poinformować, że obradujący 21.01.2015 Zarząd Fairtrade International jednomyślnie zagłosował za powierzeniem Koalicji roli Fairtrade Marketing Organisation w Polsce!

Jednym z celów strategicznych Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” jest nawiązanie ścisłej współpracy z międzynarodowymi organizacjami Fair Trade. Wczoraj udało nam się wykonać pierwszy krok na drodze do realizacji tego celu. Zarząd Fairtrade International zdecydował o powierzeniu Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” roli Fairtrade Marketing Organisation, a więc organizacji zajmującej się rozwojem rynku produktów Fairtrade w Polsce.

Podpisanie umowy z Fairtrade International i rozpoczęcie działalności jako Fairtrade Marketing Organisation zaplanowano na czerwiec bieżącego roku. Dzięki temu jeszcze w tym roku będziemy mogli w większym stopniu wspierać tych wszystkich, którzy chcą uwzględniać w swojej ofercie produkty Fairtrade. Umowa będzie obowiązywała przez trzy lata i zostanie automatycznie przedłużona, o ile strony nie postanowią inaczej.

Więcej informacji wkrótce.

Data publikacji: 16 marca 2015