Koalicja zaprasza na konferencję prasową :: 08.05 :: Warszawa

Sprawiedliwy Handel to światowy trend w etycznej konsumpcji oraz sposób na pomoc krajom Globalnego Południa, popierany przez Unię Europejską, Światową Organizację Handlu, Organizację Narodów Zjednoczonych oraz setki tysięcy świadomych konsumentów Europy i Ameryki Północnej.

8 maja 2009, w przeddzień Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu, zapraszamy na konferencję prasową.
 
O Sprawiedliwym Handlu w Polsce i na świecie opowiedzą:
 
 
Po wystąpieniach zapraszamy na poczęstunek przygotowany z produktów Fairtrade przez profesjonalnego kucharza.
 
Centrum Prasowe PAP
ul. Bracka 6/8
00-502 Warszawa
start: godz. 11.00
 
Dlaczego Fairtrade? Każda filiżanka kawy, herbaty, tabliczka czekolady czy łyżeczka cukru może przyczynić się do poprawy losu mieszkańców krajów rozwijających się. Tysiące ludzi organizują degustacje, koncerty, parady, pokazy slajdów i filmów w ramach ruchu Sprawiedliwego Handlu. W tysiącach Miast Fairtrade na posiedzeniach radnym serwowane są napoje Fairtrade, pracodawcy prowadzą „etyczne biura”, w szkołach Sprawiedliwy Handel staje się elementem lekcji wychowania obywatelskiego czy geografii. Setki firm sprzedają produkty ze znakiem FAIRTRADE, który gwarantuje, że surowce pochodzą ze Sprawiedliwego Handlu.
 
Etyczne zakupy w Polsce są coraz bardziej modne, a konsumenci szukają produktów Fairtrade na półkach sklepów. Aby ruch ten również w Polsce rozwijał się tak dynamicznie, jak pozostałych krajach UE, w marcu 2009 powołana została ogólnokrajowa Koalicja Sprawiedliwego Handlu. W ramach Koalicji działają organizacje, firmy i osoby prywatne z całego kraju, które poprzez festiwale, degustacje, akcje informacyjne wcielają ideę w życie.
 
9 maja, w Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu, każdy będzie mógł zasmakować w Fairtrade! W siedmiu największych miastach na terenie Polski zorganizowane zostaną śniadania Fairtrade, połączone z atrakcjami takimi jak bębny, slajdy czy filmy. Szczegóły akcji w poszczególnych miastach na www.fairtrade.org.pl
 
 
Kontakt:
 
Sekretariat Koalicji Sprawiedliwego Handlu
c/o Polska Zielona Sieć
ul. Sławkowska 26 A,
31-014 Kraków
tel/fax. +48 12 431 28 08
tel. +48 607 88 80 82
Data publikacji: 27 kwietnia 2009