Kolekcja TK Maxx z bawełny Fairtrade

Sieć sklepów TK Maxx wprowadziła do oferty wyjątkową kolekcję koszulek dla dzieci i dorosłych z bawełny z certyfikatem Fairtrade.

W sklepach TK Maxx w całej Polsce dostępna jest limitowana kolekcja produktów charytatywnych z wizerunkiem wybranych bohaterów Pixar, która powstała we współpracy z Disney. Zysk ze sprzedaży T-shirtów wyprodukowanych z bawełny Fairtrade zostanie przekazany na rzecz programu Akademia Przyszłości Stowarzyszenia Wiosna, który od lat pomaga dzieciom z lokalnych społeczności budować pewność siebie i wiarę we własne możliwości.

W nowej charytatywnej kolekcji TK Maxx, która powstała we współpracy z Disney znajdą się koszulki damskie, męskie i dziecięce oraz kubki przedstawiające wizerunek bohaterów filmów animowanych Pixar: Buzz, Jessie, Nemo i Edna Mode. T-shirty będą dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: białej, grafitowej, czerwonej, różowej, niebieskiej i turkusowej. W zależności od wybranego produktu z charytatywnej kolekcji, co najmniej 7 zł ze sprzedaży zostanie przekazane na rzecz Akademii Przyszłości, którą TK Maxx wspiera od 2014 roku. Współpracę zapoczątkowała wspólna troska o przyszłość dzieci z lokalnych społeczności i wiara w potencjał każdego z nich.

tk-maxx-koszulki-fairtrade

Każda koszulka z limitowanej kolekcji została wyprodukowana z bawełny Fairtrade uprawianej przez rolników w Ugandzie. Fairtrade działa na rzecz wyższych cen skupu, godziwych warunków pracy i bardziej sprawiedliwych warunków handlowych dla drobnych rolników i pracowników w Afryce, jak również Ameryce Południowej i Azji. Głównym celem Programu Zrównoważonego Handlu TK Maxx, który współpracuje z rolnikami Fairtrade w Ugandzie, jest dodatkowe zwiększenie zarobków tamtejszych mieszkańców tak, by mogli umożliwić swoim bliskim perspektywy na lepszą przyszłość.

Zysk ze sprzedaży limitowanej kolekcji koszulek i kubków, które będą dostępne w ofercie sklepów TK Maxx w całej Polsce, zostanie przekazany Akademii Przyszłości, programowi Stowarzyszenia Wiosna. Program obejmuje ponad 2000 dzieci w Polsce wspierając je w budowaniu pewności i wzmacnianiu wiary w siebie. Coroczne wsparcie finansowe przekazywane przez TK Maxx pozwala rozwijać Akademię, pomagać jej podopiecznym, jak również rekrutować i szkolić wolontariuszy.

Data publikacji: 20 kwietnia 2023