Konkurs fotograficzny „Jedz odpowiedzialnie”!

Pasjonatów fotografii i odpowiedzialnego jedzenia zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Jedz Odpowiedzialnie”.

Zrób świetne zdjęcie, wygraj wyjazd na Expo w Mediolanie i przyłącz się do kampanii na rzecz odpowiedzialnego przemysłu spożywczego!
 
Wszyscy mamy swoje ulubione potrawy, wszyscy kochamy smacznie zjeść! Supermarkety oferują ogromny wybór najróżniejszych artykułów spożywczych po coraz niższych cenach. Ten raj dla konsumentów ma swoją ciemną stronę: ludziom w krajach rozwijających się i w Europie, którzy uprawiają, hodują lub przetwarzają naszą żywność, często ledwo starcza na życie. Sposób produkcji wielu artykułów spożywczych jest szkodliwy dla środowiska.

O jakie zdjęcia chodzi?

Uczestnicy konkursu mają za zadanie pokazać swoją wizję sprawiedliwej, zielonej żywności lub zilustrować stosunek wielkich sieci do małych przetwórców, lub pokazać w obiektywie prawidłowości rządzące handlem w sklepach wielkopowierzchniowych.
 
Można szukać pomysłów na zdrową żywność lub za pomocą zdjęcia domagać się sprawiedliwego przemysłu spożywczego.

Jak wziąć udział? 

Nagrody

Konkurs organizowany jest w 20 europejskich krajach, które przystąpiły do kampanii na rzecz odpowiedzialnego przemysłu spożywczego. Pod koniec sierpnia międzynarodowe jury wybierze zwycięskie zdjęcie spośród finalistów – 20 zdjęć, które zebrały najwięcej głosów online. Laureat lub laureatka pierwszej nagrody zostanie powiadomiony/a na początku września 2015 r. i uhonorowany/a na targach EXPO w Mediolanie pod koniec października.
 
Przyznane zostaną także krajowe nagrody za zdjęcia, które zbiorą najwięcej głosów online w danym kraju. W Polsce będą to m. in. kosze pysznego lokalnego jedzenia od małopolskich rolników, książki i koszulki.
 
Szczegółowe warunki uczestnictwa są dostępne tutaj.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.supplychainge.org i www.ekonsument.pl.
 
Polska odsłona konkursu organizowana jest przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie.
Data publikacji: 23 czerwca 2015