Majówka Fairtrade we Wrocławiu

Fundacja EkoRozwoju, Szczypta Świata oraz Fundacja Koalicja Sprawiedliwego Handlu – Fairtrade Polska zapraszają na majówkę Fairtrade we Wrocławiu

Zróbmy sobie przerwę! Sprawiedliwą, pyszną i największą, bo wspólną! Już w najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy Was do EkoCentrum, gdzie będziemy świętować Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu połączony z Nocą Nadodrza. Od godziny 12 (do późnych godzin wieczornych) będziemy karmić naszych gości wiedzą, kawą, yerbą i afrykańskimi smakołykami. Dodatkowo będzie u nas można zobaczyć ciekawy film, wykonać niezwykły naszyjnik Masajki, a wieczorem wybrać się w podróż z przyrodnikiem po zaułkach dzikiej przyrody Nadodrza.

Miejsce: EkoCentrum Wrocław, ul. św.Wincentego 25 A,C Wrocław

Dołącz do nas na Facebooku i zaproś znajomych.

Program dnia i nocy

12:00 – 18:00

SPRAWIEDLIWE KOŁO FORTUNY – wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Sprawiedliwym Handlu, ale nie mieliście kogo zapytać.

12:00 – 18:00

Pizca del Mundo – polska marka etycznych i ekologicznych produktów zaprasza na wspólne PRAŻENIE ZIAREN KAKAOWCA (w aurze czekolodawego zapachu!) oraz eksperymenty z kawą i yerba mate. Podczas warsztatów, dowiecie się, co łączy czekoladę i rugby, jak eksplodują ziarna kawy oraz w jaki sposób z fioletowych nasion kakaowca, ukrytych w białym miąższu, powstaje brązowy proszek.

16:00 – 20:00

NASZYJNIK MASAJKI – otwarte warsztaty upcyklingowe to niepowtarzalna okazja, by własnoręcznie wykonać piękną biżuterię – oryginalny naszyjnik w stylu etnicznym – przy użyciu starych podkoszulek i kolorowych włóczek.

12:00 –

Do ostatniego okruszka karmić nas będzie kolektyw Vega Mundi, który tym razem ZABIERZE NAS W KULINARNĄ PODRÓŻ PO AFRYCE. Nasi goście będą mogli skosztować smaków Mozambiku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Sudanu, Libanu, Maroka i wielu innych krajów. W menu przewidziano m.in: fasolkę po mozambicku, mafe, lenga lenga, zestaw voo foo food, deser z tapioki i ananasa, ciasto marokańskie i libańska namura, koktajl bananowy z baobabem, probiotyczna karkade, kawa po beduińsku i fairtradowe herbaty.

18:00 oraz 20:00

DZIKA PRZYRODA NADODRZA – spacer z profejsonalnym przyrodnikiem. W samym sercu miasta, wśród kamienic i brukowanych ulic, toczy się równoległe życie świata dzikich zwierząt i fascynujących roślin. Edukacyjna eskapada to niepowtarzalna okazja, by w wieczorny letni dzień wyruszyć na spotkanie z dziką stroną miasta. Spacer trwa ok. 2 godziny.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, przy czym liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Więcej informacji: ekocentrum@fer.org.pl, www.ekocentrum.org

 

Data publikacji: 4 czerwca 2016