Namaqua – sklep z bielizną Fairtrade

Namaqua to nowopowstały sklep z bielizną Sprawiedliwego Handlu

Podstawowym asortymentem w ofercie jest bielizna wykonana z organicznej bawełny Fairtrade. Na www.namaqua.pl znajdziemy między innymi wyroby firmy Pants to Powerty. Marka Pants to Poverty była częścią kampanii Nelsona Mandeli MAKE POVERTY HISTORY. Dziś produkty pod jej szyldem są sprzedawane w ponad 200 sklepach w 20 krajach i stanowią ważny element działań zmierzających do tego, aby ubóstwo stało się wreszcie jedynie historią.
 
 
Właściciel firmy – Pan Sławomir Cieśla – tak opisuje przyczyny, dla który postanowił sprowadzać produkty Sprawiedliwego Handlu.
 
Namaqua powstała z inspiracji po wizycie w Etiopii, gdzie miałem okazję odwiedzić firmę, należącą do WFTO, w której to po raz pierwszy szerzej zetknąłem się z zagadnieniem Fair Trade. Byłem pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłem. Wtedy powstała idea, aby owe produkty zaoferować również na polskim rynku.
 
Już wkrótce w ofercie dostępne będą wyroby wspomnianej firmy z Etiopii – bawełniane i jedwabne szale, chusty, ręczniki, koce, poduszki. Z czasem w ofercie mają pojawić się również produkty z kategorii wyposażenie domu oraz rękodzieło.
 
Życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że odzież z bawełny Fairtrade oraz produkty wytwarzane przez organizacje zrzeszone w WFTO będą coraz powszechniej dostępne w naszym kraju!
Data publikacji: 31 stycznia 2014