Nie dla nieuczciwych praktyk handlowych. Tak dla sprawiedliwych owoców

Czy wiesz, że przy produkcji słodkich, soczystych mango, bananów i ananasów, które tak nam smakują, wyzyskiwanych jest tysiące rolników i pracowników? Ich prawa są notorycznie lekceważone.

Jako konsumenci dysponujemy silnym głosem: musimy go użyć, żeby przekonać Unię Europejską, rządy państw, supermarkety i przemysł spożywczy do działania. Muszą oni dołożyć starań, by owoce tropikalne, które kupują i sprzedają, były oferowane po uczciwej cenie, a ich produkcja odbywała się bez łamania praw człowieka i zanieczyszczania środowiska.
 
Podpisz petycję domagając się silnych regulacji unijnych, które pozwolą uniknąć nieuczciwych praktyk handlowych, powodujących łamanie praw człowieka i praw pracowniczych w łańcuchach dostaw!
 
Razem domagajmy się od UE etycznych owoców – już teraz.
 
{sprawiedliweowoce}
 
Projekt „Kupuj odpowiedzialnie owoce” jest częścią europejskiej kampanii „Make Fruit Fair!", którą współtworzymy z organizacjami pozarządowymi z całej Europy oraz Ameryki Łacińskiej. Liderem projektu jest Oxfam Deutschland. W Polsce regionalnym partnerem projektu są Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie oraz Fundacja "Koalicja Sprawiedliwego Handlu
Data publikacji: 16 czerwca 2015