Odkryj polskie marki Fairtrade

Wybierając produkty podczas zakupów, zwracamy uwagę na wiele rzeczy. Cena, informacje o składzie czy certyfikatach to ważne kryteria, które pomagają nam wybierać, które produkty trafią do naszego koszyka, a które zostaną w sklepie.

Oprócz tego bardzo chętnie sięgamy po produkty polskich producentów – nie dość, że kojarzą nam się z wysoką jakością, to jeszcze dają nam poczucie wspierania rodzimej gospodarki.

Mimo że rynek produktów Sprawiedliwego Handlu w Polsce ma krótką historię, znajdziemy na nim produkty polskich firm. To świetny wybór dla tych, którzy chcą kupować produkty Fairtrade, a jednocześnie zależy im na lokalnej przedsiębiorczości.

Cafe Borówka

Wrocławska palarnia kawy od wielu lat zajmuje się wypalaniem najwyższej jakości kawy, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i gastronomii czy marek własnych. Pod marką MayBe Organic firma oferuje trzy rodzaje 100% arabiki z certyfikatem Fairtrade i rolnictwa ekologicznego z Sumatry, Peru i Hondurasu. Kawa wypalana jest na bieżąco w niewielkich ilościach, co gwarantuje świeżość i pełnię aromatu.

Zobacz kawy Fairtrade MayBe Organic Cafe Borówka

Fairpants

Fairpants to pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie producentów bielizny z organicznej bawełny z certyfikatem Fairtrade i GOTS (Global Organic Textile Standard). Firma Fairpants wspiera drobnych rolników uprawiających bawełnę, a jednocześnie oferuje klientom unikatowe produkty wysokiej jakości. Bielizna Fairpants jest sprzedawana zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Zobacz bieliznę Fairtrade marki Fairpants

Szczypta Świata

Wędki zamiast ryb – taka dewiza przyświeca Szczypcie Świata, jednemu z pionierów Sprawiedliwego Handlu w Polsce. Firma powstała w 2004 roku z pasji do podróży i potrzeby wspierania społeczności wypchniętych poza margines uwagi świata. Aby pomagać skutecznie, Szczypta Świata stawia na wspierania rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, starając się współpracować bezpośrednio z producentami towarów z globalnego Południa. W 2012 roku powstała Pizca del Mundo – należąca do Szczypty Świata pierwsza w Polsce etyczna marka produktów pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu, która oprócz jakości i wyróżnia się artystycznie zaprojektowanymi opakowaniami.

Zobacz produkty marki Pizca del Mundo w sklepie internetowym Szczypty Świata

Myślisz o produkcji lub handlu produktami Fairtrade? Skontaktuj się z nami, pisząc na adres fairtrade@fairtrade.org.pl
Zobacz także: https://www.fairtrade.org.pl/podmioty/produkty-i-producenci-z-polski

Data publikacji: 28 lutego 2018