Odpowiedzialna moda od kuchni vol. 3

Zapraszamy osoby ze świata mody zainteresowane zrównoważoną i sprawiedliwą produkcją odzieży. Spotkanie odbędzie się 26.10.2019 w Katowicach. Na zgłoszenia czekamy do 20 października.

Fundacja Kupuj odpowiedzialnie, Fairtrade Polska, Fashion Revolution Poland oraz FAZA Charity Shop Katowice organizują kolejne spotkanie dla osób ze świata mody zainteresowanych zrównoważoną i sprawiedliwą produkcją odzieży. Wierzymy, że odpowiedzialna moda jest jedyną alternatywą dla trendu fast fashion i chcemy stworzyć platformę wymiany informacji między osobami, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z modą i tymi, które etyczną produkcją ubrań zajmują się na co dzień.
Spotkanie jest trzecim z cyklu (po wydarzeniach w Warszawie i w Krakowie) i przeznaczone jest dla projektantów i projektantek planujących założyć własną markę w duchu eko i fair, osób już pracujących w branży modowej chcących mieć wpływ na to, w jaki sposób i z czego produkowane są ubrania, jak również studentów i studentek szkół odzieżowych i projektowania ubioru.
Spotkania „Odpowiedzialna moda od kuchni” mają na celu stworzenie platformy wymiany informacji, wiedzy i dobrych pomysłów między osobami, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z modą, jak również tymi, które etyczną produkcją ubrań zajmują się na co dzień.
Do naszego projektu zaprosiłyśmy ekspertów i ekspertki specjalizujące się w temacie odpowiedzialnej mody:
GDZIE: Miejscownik. Tygiel Kulturalny, ul. Warszawska 28, Katowice
KIEDY: 26 października 2019, g. 12:00 – 15:45
By wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz. Na zgłoszenia czekamy do 20 października.
Pełny program spotkania dostępny w opisie wydarzenia na Facebooku.
W razie pytań proszę pisać na adres: katarzyna@ekonsument.pl
Działanie realizowane jest w ramach projektu „V4 Cooperation for moving forward fair trade as a socially innovative economic model (21810223)”. Projekt jest współfinansowany przez rządy Polski, Czech, Węgier i Słowacji w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest rozwijanie idei zrównoważonej współpracy regionalnej w Europie Środkowej.
Data publikacji: 13 października 2019