Open Eyes Economy Summit 2020 wśród najlepszych wydarzeń w Europie Środkowej!

Wśród zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Conventa Best Event Avard znalazł się laureat z Polski – jest nim Open Eyes Economy Summit 5!

Organizowany w krakowskim Centrum Kongresowym ICE Międzynarodowy Szczyt Ekonomii Wartości otrzymał pierwszą nagrodę publiczności. Ale to nie koniec sukcesów. Listopadowe spotkanie #pozytywistów zajęło również drugie miejsce w kategorii DIGITAL EVENTS, stając się tym samym jednym z najlepszych wydarzeń hybrydowych i najlepszym kongresem w Europie Środkowej w ubiegłym roku.

W finale polski szczyt ekonomiczny konkurował z wydarzeniami z Chorwacji, Słowenii, Słowacji, Serbii i Węgier. Gratulujemy również drugiemu finaliście z Polski – był nim zgłoszony przez Krakowskie Biuro Festiwalowe cykl Kraków Network Webinars.

Międzynarodowe osiągnięcia polskiej branży eventowej są powodem do dumy. Ilustrują one sensowność konsekwentnie realizowanych i długookresowo planowanych inwestycji w przemysł spotkań. Szczególną rolę w naszym kraju odgrywa w nim właśnie Centrum Kongresowe ICE zarządzane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. W tym obiekcie odbywa się corocznie Open Eyes Economy Summit – flagowe wydarzenie specjalistyczne i międzynarodowa wizytówka Krakowa. Wyróżnienie uzyskane przez OEES w konkursie wzmacnia pozycję Krakowa jako miejsca organizacji zauważalnych i docenianych wydarzeń w tej części Europy.

Sukces hybrydowej formuły OEES 5

OEES 5 odbył się z powodu pandemii w formule hybrydowej i odniósł spektakularny sukces – aktywny udział wzięło w nim ponad 3000 zarejestrowanych uczestników i 160 mówców z ponad 20 krajów z całego świata. Platforma, na której transmitowany był Kongres, w ciągu dwóch dni (17-18 listopada) odnotowała blisko 100 000 odsłon.

Open Eyes Economy Summit 2020

O kongresie OEES

Open Eyes Economy Summit jest corocznym podsumowaniem działalności ruchu społeczno-ekonomicznego zainicjowanego w 2015 roku przez profesora Jerzego Hausnera i Mateusza Zmyślonego. Kongres systematycznie wzmacnia swój status wydarzenia wyjątkowego, a dla wielu wręcz kultowego. To interdyscyplinarne spotkanie ludzi myślących odpowiedzialnie o rozwoju społeczno-ekonomicznym naszej cywilizacji, otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego.

Mateusz Zmyślony, Dyrektor Kreatywny Open Eyes Economy Summit

Organizatorem Open Eyes Economy Summit jest Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, a oprawę i marketing wydarzenia kreuje Eskadra. Za realizację techniczną odpowiada krakowska agencja eventowa CMA. Wydarzenie wspierają liczne firmy i instytucje na czele z Urzędem Miasta Krakowa.

Fairtrade Polska partnerem OEES

Już od 4 lat jesteśmy partnerem Open Eyes Economy Summit. Cieszymy się, że możemy wspierać to wydarzenie i być jego częścią. W welcome packach dla uczestników 5. edycji Kongresu OEES znalazły się produkty z certyfikatem Fairtrade i bawełniane woreczki zero waste. Natomiast w charakterze prelegentki panelu „Biznes, który nie umie się zmienić” wystąpiła dr Ewa Radomska – koordynatorka kampanii Uczelnia Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Na zdjęciu od lewej: dr Bartłomiej Biga (Wiceprzewodniczący Rady Programowej OEES), Magdalena Raczek-Kołodyńska (Wiceprezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych), dr Ewa Radomska (Uniwersytet Pedagogiczny, Koordynatorka Kampanii „Uczelnia Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”)

Data publikacji: 22 stycznia 2021