Podsumowanie Kalendarza Adwentowego Fairtrade 2022

Dziękujemy wszystkim za udział w loterii i gratulujemy zwycięzcom!

Zwieńczeniem kolejnego roku naszych działań na rzecz popularyzacji idei Fairtrade była akcja „Kalendarz Adwentowy Fairtrade 2022”. Mechanika działania loterii była bardzo prosta – w dniach od 1 do 24 grudnia na stronie www.fairtrade-advent.org/pl, w okienku na dany dzień należało wybrać odpowiedź na pytanie konkursowe. Spośród zgłoszeń z prawidłowymi odpowiedziami codziennie losowaliśmy 3 osoby, które otrzymały atrakcyjne zestawy produktów z certyfikatem Fairtrade. W konkursie można było wygrać produkty nie tylko z popularnych sieci handlowych i stacji benzynowych, lecz także z rzemieślniczych palarni kawy i sklepów internetowych. Na koniec spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi wylosowaliśmy osobę, która wygrała nagrodę główną – ekspres do kawy ufundowany przez markę Tchibo.

Gratulujemy!

W sumie otrzymaliśmy 31 986 odpowiedzi od 4 067 unikalnych uczestników. Każdego dnia w loterii wzięło udział około 1300 osób.

Od 1 do 24 grudnia naszą stronę (www.fairtrade.org.pl) i stronę Kalendarza Adwentowego Fairtrade 2022 (www.fairtrade-advent.org/pl) odwiedziło łącznie ponad 15 tys. unikalnych użytkowników. W sumie zanotowaliśmy ponad 120 000 unikalnych odsłon obu serwisów.

DZIĘKUJEMY wszystkim za bardzo liczny udział. Gratulujemy zwycięzcom, ale także wszystkim tym, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na nasze pytania. Mamy nadzieję, że w ten sposób udało nam się przekazać uczestnikom i uczestniczkom konkursu wiele ciekawych faktów o Fairtrade, a przede wszystkim skłonić do na wybierania produktów z certyfikatem Fairtrade w codziennych zakupach, nie tylko od święta 😉

Dlaczego to ważne? Wybierając produkty z certyfikatem Fairtrade, popieramy sprawiedliwe relacje handlowe i możemy wpłynąć na poprawę sytuacji rolników oraz pracowników najemnych z krajów globalnego Południa.

Data publikacji: 11 stycznia 2023