Polak potrafi: Prześwietl z nami firmy obuwnicze!

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zbiera pieniądze na projekt „Wyślij szpiega do fabryki – prześwietl z nami firmy obuwnicze”.

Na czym polega problem

Większość skórzanych butów produkowanych na świecie powstaje ze skóry garbowanej z użyciem chromu III, który w nieodpowiednich warunkach utlenia się on do mocno toksycznego chromu VI.

W wielu garbarniach pracownicy mają stały kontakt z toksyczną substancją, przez co chorują na poważne alergie, choroby skóry, układu oddechowego i raka. Dzieci i dorośli pracują po kilkanaście godzin dziennie bez umów, praw pracowniczych i bez płacy wystarczającej na pełnowartościowe jedzenie, mieszkanie czy leczenie…

To firmy obuwnicze mają realny wpływ na pracę i życie tych ludzi. To one muszą zacząć działać. Sprawdzać miejsca produkcji, zapewniać godne warunki pracy i godne płace oraz zadbać o środowisko.

Dlaczego szpiedzy są potrzebni?

Dzięki akcji dowiemy się:

Co stanie się po zebraniu funduszy?

Szpiedzy:

Kwota do zebrania

W chwili pisania tej wiadomości udało się już zebrać 1/4 minimalnej kwoty potrzebnej do wysłania szpiegów! Cel jest więc realny i w zasięgu ręki! Na stronie projektu w serwisie Polak potrafi znajduje się mnóstwo opcji pomocy. Dodajmy, że niektóre z nich są premiowane prezentem w postaci czekolady Fairtrade :).

Warto się przyłączyć, warto pomóc, warto pytać – jako konsumenci decydujemy przecież, jaki działa świat, w którym żyjemy.

Data publikacji: 16 lutego 2016