Primark wprowadza kosmetyki ze znakiem FAIRTRADE

Primark ogłosił współpracę z Fairtrade i wprowadził do oferty nową kolekcję kosmetyków dostępną na wszystkich 14 rynkach. Primark to międzynarodowa sieć detaliczna z odzieżą mająca swoje sklepy w Stanach Zjednoczonych i w Europie, w tym także w Polsce.

Nowa linia 6 kosmetyków, będąca częścią kolekcji Wellness Primark, obejmuje masło do ciała, olejek do kąpieli, krem do twarzy, balsam oczyszczający, multibalsam i krem do rąk, które są wykonane z masła shea i oliwy z oliwek z certyfikatem Fairtrade. Produkty będą dostępne w wybranych sklepach w Europie i USA w cenie od ok. 3 do 5 euro.

Partnerstwo opiera się na wspólnych wartościach Primark i Fairtrade, które przejawiają się w oferowaniu produktów pochodzących ze zrównoważonych łańcuchów dostaw. Każdy produkt z nowej kolekcji kosmetyków będzie oznaczony na opakowaniu znakiem FAIRTRADE, który świadczy o tym, że surowce wykorzystane do jego produkcji zostały pozyskane z uwzględnieniem interesów drobnych rolników. Nowa linia produktów umożliwi producentom masła shea i oliwy z oliwek sprzedaż swoich plonów na warunkach Fairtrade.

Standardy Fairtrade zapewniają korzyści ekonomiczne, środowiskowe i społeczne mające na celu poprawę warunków życia rolników i lokalnych społeczności. Masło shea jest cennym źródłem dochodu kobiet na wsi. Dzięki certyfikacji rolniczki uprawiające ten surowiec mogą żyć na godnym poziomie, rozwijać niezależność i przedsiębiorczość oraz doskonalić swoje sposoby pracy. Dla hodowców oliwek Fairtrade oznacza dostęp do korzystniejszych, długoterminowych kontraktów oraz wyższą cenę za oliwę, dzięki czemu mogą budować lepsze życie dla swoich rodzin i społeczności.

Naszą ambicją w Primark Cares jest stworzenie bardziej zrównoważonych produktów dostępnych dla każdego, przy jednoczesnym polepszeniu życia pracowników, którzy je wytwarzają. Wiemy, że nie możemy tego zrobić sami, dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z Fairtrade, aby wspólnie pracować nad naszymi wspólnymi celami. To partnerstwo pomoże nam spełnić nasze ambicje, oferując niedrogą kolekcję kosmetyków na dużą skalę, która zapewnia lepsze możliwości rolnikom

— Lynne Walker, dyrektorka Primark Cares.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Primark nad sześcioma nowymi produktami wellness z certyfikatem Fairtrade, co oznacza, że producenci orzechów shea i oliwy z oliwek będą mogli sprzedawać więcej swoich produktów na warunkach Fairtrade. Ten ruch oznacza ekscytującą okazję, aby opowiedzieć klientom Primark o kosmetykach Fairtrade i zawartych w nich składnikach oraz pomóc w budowaniu nowego rynku i sprawiedliwszej przyszłości dla rolników. Fairtrade chce wykorzystać premierę nowych produktów, aby dotrzeć do nowych i młodszych odbiorców, by zwracali uwagę na znak FAIRTRADE na produktach w sklepie. Oznacza on edukację, wzmocnienie pozycji, sprawiedliwsze dochody i szkolenia oraz wsparcie rolników w dostosowaniu się do zmian klimatu

— Anna Barker, szefowa ds. partnerstwa handlowego w Fundacji Fairtrade.

Partnerstwo z Fairtrade jest najnowszym osiągnięciem w strategii przedsiębiorstwa. Primark Cares zakłada oferowanie bardziej zrównoważonych produktów, na które każdy może sobie pozwolić, jednocześnie zmniejszając wpływ produkcji na planetę oraz poprawiając warunki życia rolników i pracowników.

Źródło: Primark

Data publikacji: 18 lipca 2022