Ścieżki zrównoważonego rozwoju z Fairtrade – webinar dla firm dotyczący kakao

W jaki sposób firmy korzystające z kakao mogą działać na rzecz równości i odporność na zmiany klimatu dzięki bardziej sprawiedliwym dochodom? Weź udział w webinarium 3 listopada o 16:30.

Firma cukiernicza Tony’s Chocolonely, międzynarodowy dyskont Lidl i Fairtrade Africa, znalazły się wśród panelistów na specjalnym webinarium dotyczącym kakao, współorganizowanym przez Fairtrade i Sustainable Brands, którego celem jest zachęcenie firm do zaangażowania się w zrównoważony rozwój, jednocześnie wywierając pozytywny wpływ na ich markę. Firmy te mają wieloletnie relacje z Fairtrade i będą dzielić się żywymi przykładami swoich indywidualnych podróży do zrównoważonego rozwoju oraz wpływu, jaki uzyskali rolnicy kakao dzięki ich partnerstwu.

Spotkanie będzie pełne wskazówek, jak budować wiarygodność, zaufanie i wartość dla firm wkraczających na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy dowiedzą się, jak przedstawiciele branży radzą sobie z niektórymi wyzwaniami związanymi z kakao, przez pryzmat trzech głównych problemów – równości, kryzysu klimatycznego i bezpieczeństwa dochodów. Będzie mowa również o budowaniu poparcia konsumentów przez Fairtrade oraz o tym, jak Fairtrade może wspierać firmy w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju poprzez połączenie certyfikacji i licencjonowania oraz narzędzi komunikacyjnych.

W międzyczasie, reprezentująca rolników zajmujących się uprawą kakao, Anne Marie Yao z Fairtrade Africa, znana w społecznościach zajmujących się uprawami kakao jako „Mama Cocoa”, wyjaśni wpływ rosnącej liczby firm wybierających kakao z certyfikatem Fairtrade na społeczności rolnicze.

Większość z nas uwielbia tabliczki naprawdę dobrej jakości czekolady. Ale skąd wiemy, czy za tym krytycznym surowcem – kakao – dobro ludzi i planety jest utrzymywane na równie wysokim poziomie? Nie przegap tej okazji, aby uczyć się bezpośrednio od starszych liderów branży, w tym od dwóch najbardziej innowacyjnych globalnych partnerów handlowych i ekspertów Fairtrade.

– mówi panelistka Cécile Henrard, Senior Business Development Manager, Fairtrade Belgium.

Prelegenci:
• Philippe Weiler, kierownik ds. CSR, Lidl Belux
• Paul Schoenmakers, szef działu Impact, Tony’s Chocolonely
• Anne-Marie Yao, regionalna menedżerka ds. kakao, Fairtrade Africa
• Cécile Henrard, starszy menedżer ds. rozwoju biznesu, Fairtrade Belgium

 

Spotkanie w języku angielskim poprowadzi Etienne White z Sustainable Brands.

Kiedy? Środa, 3 listopada o 17.30 CEST. Udział bezpłatny.

Zarejestruj się: https://sustainablebrands.com/events/view/sustainability-pathways-with-fairtrade-unlocking-equality-and-climate-resilience-with-fairer-incomes

Data publikacji: 23 października 2021