Slow Weekend 10 – #KupujLepszePrezenty na Święta!

Już 8 i 9 grudnia w postindustrialnych halach Mińska 65 na warszawskiej Pradze Południe odbędą się najwolniejsze targi tej zimy Slow Weekend – KupujLepszePrezenty na Święta! Polecamy stoisko NAMAQUA na którym znajdziecie kosmetyki Fair Squared z certyfikatem Fairtrade.

Jak co roku organizatorzy, w drugi weekend grudnia, powoli i bez przedświątecznej gorączki, zapraszają na zimową edycję Slow Weekendu. Wydarzeniu towarzyszy hasło #KupujLepszePrezenty.

Targi Slow Weekend to największe wydarzenie skupiające w jednym miejscu i w świątecznej atmosferze polskich projektantów, twórców oraz producentów tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających przestrzenie starej praskiej drukarni czekać będzie 300 wystawców z całej Polski i starannie wyselekcjonowane marki. Zgodne z zasadą #KupujLepszePrezenty będzie można tam znaleźć wyjątkowe podarki dla najbliższych: autorskie ubrania i akcesoria, unikalne wzornictwo, oryginalne rzemiosło, ekologiczne kosmetyki, a także artykuły dziecięce i dla zwierząt.

Przestrzeni targowej towarzyszyć będą dodatkowe aktywności. W wydzielonej sali odbędzie się świąteczny market spożywczy z livecookingiem i warsztatami kulinarnymi. Na kreatywnych czekają manualne warsztaty, na praktyków – usługi z faktorem „slow”, a na szukających prezentów „z duszą” – księgarnia i winylowy market. Aktywiści będą mogli wziąć udział w spotkaniach i rozmowach w studio Slow TV o odpowiedzialnych wyborach i świadomej konsumpcji, a dla dzieci obejrzeć świąteczne bajki w kinie.

W sobotni wieczór, w przylegającym do hali targowej praskim klubie Drukarnia, odbędzie się oficjalny after Slow Weekendu – koncert Kapeli ze Wsi Warszawa.
Bilety: 40-60 zł (do nabycia online: goout.net)
Start: sobota 8.12, godz. 20:00
Lista wystawców i pełen program atrakcji i wydarzeń towarzyszących: www.slowweekend.pl

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach międzynarodowego projektu „Trade Fair, Live Fair: Raising Awareness and Mobilizing the European Public to Advance Consumption patterns that Nurture the Sustainable Development Goals”. Za treść odpowiada Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, a wyrażone poglądy niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.

Data publikacji: 6 grudnia 2018