Śniadanie Fair Trade w Parlamencie Europejskim

Już 3-go października kolejne śniadanie Fair Trade w głównej restauracji Parlamentu Europejskiego

Do wspólnego stołu zasiądą europejscy parlamentarzyści, przedstawiciele ruchu Sprawiedliwego Handlu oraz reprezentanci organizacji zrzeszających drobnych producentów z krajów Globalnego Południa. Tradycyjnie śniadanie zostanie przyrządzone z produktów Sprawiedliwego Handlu. Uczestnicy spotkania dyskutować będą nad rolą władz ustawodawczych w procesie wdrażania kryteriów Sprawiedliwego Handlu do procedur udzielania zamówień publicznych. Do udziału w dyskusji zaproszony został Mamadou Savane, przedstawiciel Enterprise Co-opérative Kimbé z Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej. EcooKim to zrzeszenie sześciu spółdzielni zajmujących się uprawą kakaowca, z których pięć posiada certyfikat Fairtrade.
 
Podczas śniadania zaprezentowane zostaną również osiągnięcia kampanii Fair Trade Towns, obejmującej swoim zasięgiem blisko 1150 miast z 25 krajów świata. Organizatorami spotkania są The European Parliment Fair Trade Working Group oraz Fair Trade Advocacy Office w Brukseli. Do udziału w imprezie zostali zaproszeni polscy europosłowie. Swoją obecność potwierdzili już Małgorzata Handzlik i Filip Kaczmarek.
 
Po raz pierwszy w śniadaniu Fair Trade weźmie udział przedstawiciel polskich organizacji pozarządowych reprezentujący Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu — Tadeusz Makulski. Śniadanie rozpocznie się o godzinie 8 rano i potrwa do godziny 9.30.
 
Data publikacji: 22 września 2012