Spacerownik po świadomej konsumpcji

Gdzie kupić kawę z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu? Albo ekologiczną pastę do zębów? Co zrobić z książkami, ubraniami, których już nie potrzebujemy? Gdzie naprawić parasol? Odpowiedzi znajdziesz w „Spacerowniku po świadomej konsumpcji”.

Przez kilka miesięcy Polska Zielona Sieć i Grupa eFTe wzdłuż i wszerz przeczesywała Warszawę i Kraków. Na podstawie tych poszukiwań opracowaliśmy  „Spacerownik po świadomej konsumpcji” dla Krakowa i Warszawy – przewodnik po eko-etycznych miejscach.
 
Spacerownik wskazuje miejsca, takie jak:
Efekty poszukiwań eko-etycznych miejsc w Krakowie i Warszawie przedstawiamy także w wersji online: www.ekonsument.pl/spacerownik oraz www.efte.org/spacerownik.
 
Spacerownik online daje możliwość wyszukiwania eko-etycznych miejsc na mapie oraz ich komentowania i dodawania. Dzięki temu wspólnie mamy szansę stworzyć pierwszą ogólnopolską bazę miejsc ważnych z perspektywy świadomego konsumenta.
 
Idea spacerownika po świadomej konsumpcji narodziła się z zainteresowań oraz potrzeb osób na co dzień zaangażowanych w działalność dwóch organizacji pozarządowych. Spacerownik nie powstałby, gdyby nie zaangażowanie zespołu realizującego kampanię konsumencką w Polskiej Zielonej Sieci – ogólnopolskiej organizacji pożytku publicznego, której celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. Z wielką pasją do projektu podeszli również członkowie Grupy eFTe – warszawskiego stowarzyszenia działającego na rzecz świadomej konsumpcji i Sprawiedliwego Handlu. Świadoma konsumpcja. Praktyczny przewodnik po Warszawie i Krakowie to projekt, w ramach którego opracowaliśmy Spacerownik, aby pokazać mieszkańcom miast, w których mieszkamy, że jako świadomi konsumenci i konsumentki możemy redukować nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz pozytywnie kształtować świat, w którym żyjemy.
 
„Spacerownik po świadomej konsumpcji” dla Krakowa i Warszawy do ściągnięcia w plikach pdf w
bazie materiałów i w załącznikach poniżej.
 
 
Kontakt w sprawie projektu:
Małgorzata Krzystkiewicz
g.krzystkiewicz@zielonasiec.pl
tel. 0-603-888-289
Data publikacji: 19 grudnia 2008