Spotkajmy się na Slow Fashion #11 – Przedwiośnie!

Już 3 i 4 marca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 11. edycja Slow Fashion – targów mody prezentujących ponad 200 wystawców z całej Polski. Hasłem targów jest #KupujLepszeUbrania.

Targi Slow Fashion od początku wspierają inicjatywy, które działają na rzecz świadomości procesów w branży modowej. Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat i wesprzeć organizacje dbające o te kwestie, będą czekać wolontariusze z Fundacji La Strada oraz przedstawiciele Fairtrade Polska i Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o Sprawiedliwym Handlu i zaopatrzyć się np. w bieliznę z certyfikowanej organicznej bawełny Fairtrade polskiej marki Fairpants czy niepowtarzalne akcesoria z upcyklingu.
Zaangażowanie Fairtrade na rzecz osób zatrudnionych w branży odzieżowej rozpoczęło się od certyfikacji bawełny. W 2016 roku wprowadzony został również standard Fairtrade dla branży tekstylnej, który reguluje kwestie warunków pracy, zarobków i praw pracowniczych. To pierwszy standard w branży odzieżowej, który obliguje producentów do systematycznego podnoszenia płac do osiągnięcia poziomu gwarantującego godziwe życie.
Zapraszamy na nasze stoisko wszystkich zainteresowanych tematyką Sprawiedliwego Handlu w branży modowej!

Kiedy: 3-4 marca 2018 r.
Gdzie: PGE Narodowy (aleja Józefa Poniatowskiego 1)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00
Wstęp na targi: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających targi?

Po raz pierwszy ambasadorami targów są Projektanci Slow Fashion. Marcową edycję reprezentują w najlepszym stylu: Filip Ferens – The Urban Beard, Anna Migacz Lesińska – CARGO by OWEE, Mnishkha, Rilla Pawlaczyk – Rilke, Bożena Karska – YES TO DRESS, Kamila Dzieżyc – Pani-ka oraz Kasia Szegidewicz – LA BOBA. Projektanci dołączają do grona gwiazd wspierających polską modę autorską oraz wybierających ideę Slow Life. Poprzednio były to: aktorki Olga Frycz i Ada Fijał, wokalistka i autorka tekstów Natalia Przybysz oraz dziennikarka Chillizet i Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka z mamą Ewą Drzewiecką.
Targi Slow Fashion to ponad 200 wystawców z całej Polski, którzy zaprezentują premierowe kolekcje na wiosnę i lato 2018. Wydarzenie zostanie podzielone na strefy: Premium, Casual, Street, Elegance, Kids oraz Strefę Męską. Partnerem tegorocznej Strefy Premium jest Jaguar z kompaktowym modelem SUV E-PACE.
Na targach nie zabraknie strefy Ciało z naturalnymi kosmetykami z lokalnych manufaktur oraz bezpłatnymi usługami, takimi jak relaksujący masaż tajski. Z myślą o najmłodszych organizatorzy zaaranżowali kącik kinowy, w którym pod okiem fundacji Family For Family milusińscy obejrzą najlepsze polskie bajki.
Osoby chcące dać upust swojej kreatywności powinny odwiedzić Warsztatownię. Wystawione będą tu maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć bluzkę – nietoperz, wykorzystując do tego niepotrzebne już tekstylia. Florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wiosennych wianków. Odbędą się też warsztaty z projektowania nadruków na torby i t-shirty z Bazgrołakami.

Data publikacji: 21 lutego 2018