Sukuma Millenium Award – zagłosuj na film i wygraj nagrodę

Projekt przyznania europejskiej nagrody filmowej “Sukuma Millennium Award”, wchodzi w nową fazę. Tym razem, twórcy projektu zapraszają wszystkich Europejczyków do oddania on-line głosu na jeden z konkursowych filmów o Sprawiedliwym Handlu.

Do 17 mają 2009 r. mieszkańcy Europy mogą obejrzeć na stronie www.sukuma.net cztery krótkie filmy o Sprawiedliwym Handlu, a następnie oddać głos na ten, który uznają za najciekawszy. Na podstawie wyników głosowania, autor zwycięskiego filmu otrzyma nagrodę publiczności „Sukuma Audience Award”. Wszystkie osoby, które odwiedzą stronę i oddadzą głos na jeden z filmów, będą miały okazję wziąć udział w losowaniu wyjątkowych nagród. Nie są to zwykłe nagrody – wiele z nich stanowi formę wsparcia dla mieszkańców terenów wiejskich w krajach Globalnego Południa. Oprócz kuponów na zakup produktów Sprawiedliwego Handlu, w losowaniu można wygrać np. kozę, która zostanie przekazana ubogiej osobie z Somalii i stanie się dla niej źródłem dochodu.
 
Szczegółowe informacje na temat filmów biorących udział w konkursie oraz nagrody Sukuma Millennium Award znajdziecie na stronie www.sukuma.net/press.
 
O nagrodzie Sukuma Millennium Award
 
Nagroda „Sukuma Millennium Award” ma na celu promowanie Milenijnych Celów Rozwoju oraz Sprawiedliwego Handlu, jako istotnego aktora światowego ruchu na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki swojej innowacyjności, nagroda została wyróżniona przez niemiecką komisję UNESCO mianem „Projektu dekady”, a przez ministerstwo federalne ds. rozwoju i współpracy gospodarczej określeniem inicjatywy “Best-Practice". Partnerami „Sukuma Millenium Award“ są TransFair i Oxfam. W Polsce wyłącznym partnerem inicjatywy jest Polska Zielona Sieć.
 
Obywatele państw europejskich, bez względu na wiek, mają niezwykłą szansę zaproponować pomysł na film poświęcony jednemu z Milenijnych Celów Rozwoju Narodów Zjednoczonych – zmniejszeniu ubóstwa na świecie o połowę do roku 2015, wykorzystując tematy, takie jak np. Sprawiedliwy Handel. Zwycięzca/zwyciężczyni konkursu otrzyma nagrodę „Sukuma Millennium Award” podczas prestiżowej ceremonii zamykającej konkurs, która odbędzie się wiosną 2009 r. Będzie mieć także możliwość rozwinięcia swojego pomysłu w formie krótkiego filmu, przy produkcji którego otrzyma nie tylko profesjonalne wsparcie techniczne, lecz także pomoc światowych gwiazd muzyki – Gentelmana i Moby’ego. Po zakończeniu produkcji, film trafi do kin.
 
„Dzięki naszej nagrodzie, możemy w oryginalny sposób zaprezentować szerokiej publiczności kwestię zrównoważonego rozwoju”, mówi Sasha Kornek, twórczyni inicjatywy Sakuma. Zaproponowane przez uczestników konkursu pomysły na film w bardzo twórczy sposób pokazują, jak możemy wspierać globalną walkę z ubóstwem w naszym codziennym życiu. „Każdy może przyłączyć się do tej walki – musi tylko opisać swój pomysł na krótki film na kartce A4”, dodaje Kornek.
 
Kontakt w Polsce:
Maria Huma
Polska Zielona Sieć
tel.:  +48 607 88 80 82 
maria@zielonasiec.pl
Data publikacji: 4 maja 2009