Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu 2015 – zobacz, co będzie się działo!

Zobacz wydarzenia zaplanowane z okazji Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu w poszczególnych miejscowościach.

Białystok

Nazwa wydarzenia: Czym jest Fair Trade?
Miejsce: Kawiarnia-Księgarnia „Spółdzielnia”, ul. M. Skłodowskiej-Curie 8/1
Data i godzina: 2015-05-09 11:00
Opis: Przechodniom i gościom oferujemy materiały informacyjne oraz do skosztowania: kawa, herbata i pyszne ciasteczka ze Sprawiedliwego Handlu gratis (do wyczerpania zapasów)! Więcej informacji: https://www.facebook.com/SpoldzielniaBarKafe/timeline/. Partner wydarzenia: Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu

Bielsko-Biała

Nazwa wydarzenia: Fairtrade Brunch
Miejsce: Dwujęzyczne Gimnazjum im. Władysława Kopalińskiego
Data i godzina: 2015-05-26 10:00
Opis: Chcemy zorganizować konsumpcję potraw, które przygotujemy na te okazję na podstawie przepisów Fairtrade. Chcemy też sprawdzić i zaznaczyć na mapie sklepy, w których można znaleźć produkty Fairtrade. Spróbujemy zachęcić takie sklepy do naklejenia naklejki FT, jeżeli znajdziemy w ich asortymencie produkty Sprawiedliwego Handlu. Podczas wydarzenia będziemy też przeprowadzać quiz i wyświetlać prezentacje dostępne na stronach fairtrade.org.pl

Biesal

Nazwa wydarzenia: Sprawiedliwy Handel to jest to!
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Biesalu
Data i godzina: 2015-05-08 09:00
Opis: Szkolny Dzień Sprawiedliwego Handlu będzie obejmował: degustację produktów SH, zajęcia edukacyjne, wystawę, rozdawanie ulotek, gazetki ścienne, quizy, zagadki, projekcję filmów.

Budzisław Kościelny

Nazwa wydarzenia: Dzień Sprawiedliwego Handlu
Miejsce: ZSP, Szkoła Podstawowa im A. Fiedlera
Data i godzina: 2015-05-22
Opis: W ramach wydarzenia zorganizujemy: gazetki informacyjne w szkole, lekcje w klasach IV – VI informujące uczniów o Sprawiedliwym Handlu, happening na ulicach naszej miejscowości. Zamieścimy też w sklepach i na słupach ogłoszeniowych informacje dotyczące Sprawiedliwego Handlu.

Cieszyn

Nazwa wydarzenia: World Fair Trade Day / Světový den pro fair trade
Miejsce: Wzgórze Zamkowe, Herbaciarnia Laja
Data i godzina: 2015-05-09 9:30
Opis: W Cieszynie na Wzgórzu Zamkowym (w razie zlej pogody w pobliskiej Herbaciarnii Laja) odbędzie się Śniadanie Fair Trade z okazji Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu. Organizatorem jest czeska organizacja Na Zemi a koordynatorką pani Lenka Mandryszová. Śniadanie będzie okazją do spotkania Czechów i Polaków z tego rejonu zainteresowanych Sprawiedliwym Handlem, edukacją globalną, współpracą rozwojową i zaplanowania kolejnych działań, np. na Tydzień Edukacji Globalnej (trzeci tydzień listopada) czy zainicjowania kampanii Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. Więcej informacji tutaj.

Głogów

Nazwa wydarzenia: „Jesteśmy zmianą” w Światowym Dniu Sprawiedliwego Handlu
Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 7
Data i godzina: 2015-05-07, 2015-05-08, 2015-05-14
Opis:
 • 7 maja
  • Pogadanka i warsztat o Sprawiedliwym Handlu organizowana przez studentów PWSZ pod opieką p. Ryszarda Goli- Sienkiewicza
  • Warsztaty o Sprawiedliwym Handlu dla dzieci ze świetlicy szkolnej – p.Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska
  • Wystawa prac plastycznych dzieci ze świetlicy
 • 8 maja
  • Spotkanie z podróżnikami, Grażyną i Stefanem Sroczyńskimi, pokaz zdjęć z podróży po Afryce i Azji z uwzględnieniem tematyki Sprawiedliwego Handlu
  • Warsztat o herbacie z elementami Sprawiedliwego Handlu przygotowany przez uczniów Technikum Ekonomicznego w Głogowie pod opieką p. Małgorzaty Gierczak
 • 14 maja
  • Spotkanie z rodziną polsko-kenijską podczas prelekcji o warunkach życia dzieci w Kenii; omówienie możliwości i warunków edukacji kenijskich dzieci z elementami Sprawiedliwego Handlu
Nazwa wydarzenia: Bądź zmianą – Sprawiedliwy handel i my
Miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych Im. Jana Pawła II w Głogowie
Data i godzina: 2015-05-11 do 2015-05-15
Opis:
W szkole zorganizowane zostaną następujące imprezy:
 • 11-14 maja
  • Warsztaty w wyznaczonych klasach – „Sprawiedliwa herbata”
 • 13 maja
  • W trakcie zebrań z rodzicami akcja informacyjna o Sprawiedliwym Handlu, rozdawanie ulotek, serwowanie kawy ze Sprawiedliwego Handlu
 • 14 maja
  • Fair Trade Brunch – śniadanie serwowane uczniom i nauczycielom szkoły (kawa, herbata, czekolada ze Sprawiedliwego Handlu, kanapki z produktów od lokalnych producentów, jabłka, ciasteczka z cukrem ze Sprawiedliwego Handlu)
 • 15 maja
  • Gra szkolna dla przedstawicieli klas pierwszych i drugich prowadzone przez nauczycieli szkoły
  • Spotkanie podsumowujące – udział biorą klasy pierwsze i drugie (pokaz mody, drugie życie produktu, rymowanki nt. Sprawiedliwego Handlu)

Jelenia Góra

Nazwa wydarzenia: III Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu
Miejsce: Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”
Data i godzina: 2015-05-27
Opis: Po raz 3 nasza szkoła organizuje Dni Sprawiedliwego Handlu. Wydarzenie będzie miało charakter lokalny i obejmie uczniów szkoły oraz mieszkańców Jeleniej Góry. Na terenie szkoły zostanie przygotowane stanowisko z materiałami dot. SH – ulotki, foldery, degustacja produktów. Stanowisko będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców. Na terenie miasta zorganizowany zostanie happening. Uczniowie przebrani wg tematyki wraz z plakatami, transparentami będą na ulicach zachęcać jeleniogórzan do odwiedzenia stanowiska. W takcie happeningu planujemy rozdawać ulotki i edukować mieszkańców.
 
Nazwa wydarzenia: Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu – Jelenia Góra maj 2015
Miejsce: Jelenia Góra
Data i godzina: 2015-05-27
Opis: Grupa koordynująca Kampanię Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu zaplanowała następujące wydarzenia celebrujące Światowy Dzień SH w maju 2015 roku w Jeleniej Górze:
 • Malowanie muralu z udziałem Pana Dariusza Paczkowskiego i uczniów ZST „Mechanik” 6 i 7 maja 2015 r. Malujemy mur na terenie placówki szkolnej – ulica Obrońców Pokoju 10, 58-500 Jelenia Góra. Udział bierze ok 15 uczniów szkoły oraz 2 osoby z organizacji pozarządowej (PZG koło terenowe Jelenia Góra).
 • W dniu 27 maja 2015 r. bierzemy udział w happeningu na placu Ratuszowym. Mamy zaplanowane spotkanie z Panem Prezydentem, Przewodniczącym RM i nie tylko. Rozdajemy ulotki, robimy wspólne zdjęcia, uczennice przygotowały pokaz: „ETYCZNA MODA”. W szkole spotykamy się na degustacji kawy, herbaty Fairtrade. Przedstawimy „kącik materiałów edukacyjnych”.
 • Wystawa pokonkursowa prac plastycznych uczniów jeleniogórskich szkół w siedzibie PZG (ul .Wiejska 29, 58-506 Jelenia Góra). Prezentacja filmów, degustacja kawy i herbaty Fairtrade, sesja zdjęciowa. Kącik materiałów edukacyjnych. Termin w trakcie uzgodnień.
 • Warsztaty plastyczne dla przedszkolaków z wykorzystaniem kolorowanek o tematyce edukacyjnej (źródło PAH). Wystawa pt „Afganistan – dzieci chcą się uczyć”. Prezentacja materiałów edukacyjnych związanych ze SH (książki, ulotki, plakaty).
 • Degustacja kawy i herbaty Fairtrade dla rodziców i przedszkolanek. Termin w trakcie uzgodnień.

Kalisz

Nazwa wydarzenia: Świadome zakupy
Miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1
Data i godzina: 2015-05-11 11:00
Opis: Happening, gazetka szkolna, konkursy, zagadki

Katowice

Nazwa wydarzenia: Piknik Fair Trade
Miejsce: Park Śląski
Data i godzina: 2015-05-09 10:00
Opis:
 • Stoisko Zespołu Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa z aktywnościami propagującymi Sprawiedliwy Handel podczas Śniadania na Trawie w Parku Śląskim (w Rossarium). Impreza organizowana dla mieszkańców Katowic i okolicznych miast. Link do zeszłorocznej edycji https://www.facebook.com/events/1630068723894085/. Tegoroczna edycja rozpocznie się 9 maja 2015 r.
 • Promocja produktów FT wśród mieszkańców we współpracy z lokalnymi sklepami (w ramach zajęć zawodowych).

Kielce

Nazwa wydarzenia: Podsumowanie Projektu „Angielski w działaniu”
Miejsce: Centrum Edukacji ProHarmonia
Data i godzina: 2015-06-13 11:00
Opis: Informacja o ruchu Fair Trade w czasie wydarzeń podsumowujących Projekt „Angielski w działaniu” zorganizowanych w ramach obchodów jubileuszu Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchedniowie. Wykorzystanie słodyczy Fairtrade jako nagród w konkursach. 

Kraków

Nazwa wydarzenia: Targ produktów lokalnych i (gościnnie) Fair Trade
Miejsce: Plener przez Nowohuckim Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232
Data i godzina: 2015-05-09
Opis: Z okazji Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu zapraszamy na Targ Produktów Lokalnych i produktów Fair Trade oraz na akcję edukacyjną pod hasłem: „Lokalnie i sprawiedliwie”. Przyświecać nam będą hasła Fair Trade – uczciwa cena za produkty, sprawiedliwe płace i odpowiednie warunki socjalne, przejrzystość, uczciwość i szacunek w relacjach handlowych. Organizatorami wydarzeń w Bistro Marchewka są: Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, Koalicja Sprawiedliwego Handlu i Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie.
 • Godz. 9.00 – 14.00: Targ Produktów Lokalnych oraz produktów Fair Trade. Wśród wystawców będą producenci i rolnicy, którzy otrzymali certyfikat Produkt Lokalny z Małopolski. Certyfikatem przyznawany jest gospodarstwom i produktom, które są nierozerwalnie związane ze swoim miejscem pochodzenia, same produkty i ich składniki są w pełni identyfikowalne, a ich wyjątkowy smak zawdzięczają warunkom przyrodniczym Małopolski i tutejszej tradycji.
 • Godz. 10.00 – 14.00: Warsztaty z projektowania eko-toreb. Ideą warsztatów jest zwiększenie świadomości uczestników, jak dużym zagrożeniem dla naszego środowiska są torby i woreczki plastikowe. W tym celu każdy będzie mógł wykonać własną torbę z naturalnych materiałów, która będzie idealna na zakupy na naszym targu.
 • Godz. 10.00 – 16.00: Wielka edukacyjno – ekologiczna gra planszowa dla dzieci i młodzieży „Kupuj odpowiedzialnie”, zwracająca uwagę na odpowiedzialne zakupy. Do wygrania sprawiedliwe i słodkie nagrody od Szczypty Świata.
 • Godz. 14.00 – 15.00 Panel dyskusyjny: Czym jest Fair Trade? Drobni rolnicy i pracownicy plantacji w krajach rozwijających się, znajdujący się na początku łańcucha produkcji, nie zawsze dostają sprawiedliwą część zysków z handlu produktami, które uprawiają. Sprawiedliwy Handel temu przeciwdziała, pomagając nieuprzywilejowanym producentom pokonać biedę i przejąć kontrolę nad swoją przyszłością.
Szczegóły na https://www.facebook.com/events/1424951247813100/
 
Nazwa wydarzenia: Konkurs wiedzy o Sprawiedliwym Handlu
Miejsce: ZSG nr 1
Data i godzina: 2015-05-11 11:30
Opis: Zamierzamy połączyć wydarzenie z Dniem Ziemi ze względu na odbywające się w szkole matury. Zorganizujemy wtedy turniej wiedzy z ekologii, w tym konkurs wiedzy o SH, pokaz filmu „Czarne Złoto”, być może spotkanie z prelegentem, poczęstunek, który poprzedzi konkurs na wypieki łączące wyroby na składnikach Fairtrade z tradycyjnymi.

Lublin

Nazwa wydarzenia: Dzień Fair Trade w Dziewiątce
Miejsce: Gimnazjum nr 9
Data i godzina: 2015-05-07 10:10
Opis: Chcemy na przerwie zorganizować kawiarenkę Fair Trade, przygotować do niej dekorację z produktów Fair Trade oraz zrobić gazetkę. Na zajęciach geografii uczennice klasy II d będą miały krótka pogadankę o idei Sprawiedliwego Handlu oraz prezentację dla uczniów klas I i II. To wszystko w dniach 7-8 maja na terenie naszej szkoły.
 
Nazwa wydarzenia: Happening – „Bądź zmianą”
Miejsce: SOSW Nr 1 w Lublinie
Data i godzina: 2015-05-14 18:00
Opis: Uczniowie z Młodzieżowej Rady Internatu zaprojektują plakaty propagujące ideę Sprawiedliwego Handlu i przedstawią je całej społeczności internatu.

Orłów Drewniany

Nazwa wydarzenia: Młodzi dla Sprawiedliwego Handlu
Miejsce: Gimnazjum im. Jana Pawła II – Papieża w Orłowie Drewnianym
Data i godzina: 2015-05-08 10:00
Opis: Organizacja gry terenowej dotyczącej Sprawiedliwego Handlu oraz zagadnień związanych z Edukacją Globalną, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, spotkanie promujące ideę Sprawiedliwego Handlu ze społecznością lokalną.

Poczesna

Nazwa wydarzenia: Bądź zmianą
Miejsce: Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego
Data i godzina: 2015-05-08
Opis: Wystawa plakatów, produktów i opakowań z produktów pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu, pokaz filmów edukacyjnych np. „My kupujemy, kto płaci”.

Poznań

Nazwa wydarzenia: Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu
Miejsce:  Społeczna Szkoła Piątkowska im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu (pierwsza Szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu w Polsce).
Data i godzina: 2015-05-07
Opis: Stoisko informacyjno-promocyjne w szkole
 
Nazwa wydarzenia: Happening
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 88
Data i godzina: 2015-05-11 13:00
Opis: Impreza ma na celu zwrócenie uwagi uczniów i rodziców naszej szkoły  na niesprawiedliwe relacje w handlu międzynarodowym, przede wszystkim – łamanie przez duże korporacje praw pracowniczych w krajach Globalnego Południa, m .in. poprzez wykorzystywanie do pracy nieletnich a w tym dzieci, odpowiednich jej warunków, brak godziwego wynagrodzenia za towary i usługi. Dodatkowo happening ma zachęcić wszystkich do praktycznego działania na rzecz zmiany tej sytuacji poprzez kupowanie produktów z certyfikatem Fair Trade (Sprawiedliwy Handel).
 
Nazwa wydarzenia: Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu
Miejsce: Palmiarnia w Parku Wilsona
Data i godzina: 2015-05-16 do 2015-05-17
Opis: Stoisko informacyjno-promocyjne w ramach kiermaszu „Zielony Poznań”
 
Nazwa wydarzenia: Be an Agent for Change – Bądź zmianą
Miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej
Data i godzina: 2015-05-18
Opis: W dniu 18 maja 2015 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej odbędzie się drugi w tym roku Dzień Sprawiedliwego Handlu pod hasłem Be an Agent for Change – Bądź zmianą. W ciągu tego dnia odbędą się warsztaty dotyczące idei Sprawiedliwego Handlu związane z tematem korzyści, jakie mogą płynąć dla krajów rozwiniętych dzięki poprawie warunków życia w krajach najbiedniejszych. Warsztaty odbędą się w oparciu o teorię bumerangów Susan George. Ponadto uczniowie II LO będą mogli się zapoznać z wystawą posterów na temat Milenijnych Celów Rozwoju. Będą również rozdawane ulotki dotyczące idei SH (również te przygotowane przez uczniów). Na wystawie znajdą się również informacje dotyczące punktów, w których można kupić produkty SH w Poznaniu.

Skoczów

Nazwa wydarzenia: Akcja edukacyjna na mieście
Miejsce: Skoczów
Data i godzina: 2015-05-08 10:00
Opis: Wybrani uczniowie ZSTiO w Skoczowie wręczają ulotki w sklepiku ze zdrową żywnością. Przy tej okazji zostanie przygotowana oferta specjalna produktów Sprawiedliwego Handlu dla klientów sklepiku. Może uda się jeszcze przy tej okazji zrobić mały poczęstunek np. kanapeczki z dżemem Fairtrade.
 
Nazwa wydarzenia: Konkurs na przepis kulinarny
Miejsce: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
Data i godzina: 2015-05-11 09:00
Opis: Uczniowie tworzą lub korzystają z innego przepisu (wtedy podanie źródła), który wykorzystuje produkty Fairtrade, np. czekolada, bakalie, dżem truskawkowy itd. Dodatkowo ma być napisane jakie są walory zdrowotne danej potrawy (ciasta). Najciekawszy przepis otrzyma upominek. Przepis oczywiście zostanie umieszczony na stronie szkoły.

Sosnowiec

Nazwa wydarzenia: Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu
Miejsce: ZSO nr 14 w Sosnowcu
Data i godzina: 2015-05-21 10:00
Opis: Uczniowie przygotowują plakaty do hasła „Bądź zmianą”, uczestniczą w ogólnoszkolnym Wielkim Maratonie Fitness i organizują wymianę odzieży w Szkolnym Boutique. Prezentacja stoiska szkolnego mini-przedsiębiorstwa ECO HAND oraz wypieków kulinarnych łączących produkty Fair Trade z regionalnymi.

Spalona

Nazwa wydarzenia: Fair Trade w naszej gminie
Miejsce: Gimnazjum w Spalonej
Data i godzina: 2015-05-08 10:30
Opis:
 • Audycja radiowa na temat Fair Trade
 • Zaproszenie uczniów ze szkół podstawowych na mini konferencję dotyczącą Sprawiedliwego Handlu
 • Przygotowanie gazetki szkolnej na temat Sprawiedliwego Handlu.
 • Zapoznanie z tematyka zaproszonych przedstawicieli Urzędu Gminy Kunice
 • Mini sklepik – prezentacja produktów Fair Trade
 • Słodki poczęstunek z wyrobami Fair Trade

Stalowa Wola

Nazwa wydarzenia: Szkolne Obchody
Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli
Data i godzina: 2015-05-08 09:00
Opis: Szkolne obchody będą obejmować będą audycję przygotowaną przez uczniów nadaną przez radiowęzeł szkolny, gazetkę szkolną, spotkanie z przedstawicielem Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” w auli szkoły.

Starcza

Nazwa wydarzenia: Bądź zmianą
Miejsce: Gimnazjum im. A. Mickiewicza
Data i godzina: 2015-09-08
Opis: Wystawa plakatów, produktów i opakowań z produktów pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu, pokaz filmów edukacyjnych np. „My kupujemy, kto płaci”.

Strzelce Opolskie

Nazwa wydarzenia: Dzień Sprawiedliwego Handlu
Miejsce: Zespól Szkół Ogólnokształcących
Data i godzina: 2015-05-09 10:30
Opis: Uczniowie przeprowadzają dla społeczności szkolnej akcję informacyjną na temat idei Fair Trade. W czasie Szkolnego Festiwalu Projektów omawiają swoje działania w zakresie edukacji globalnej, w tym także Fair Trade.

Warszawa

Nazwa wydarzenia: WFTDay 2015 zbiega się z XXII Spotkaniami Europejskimi „Miasteczko Schumana”
Miejsce: Krakowskie Przedmieście w Warszawie
Data i godzina: 2015-05-09 godz. 12-16
Opis: Parada Schumana oraz stoiska organizacji zajmujących się edukacją globalną i współpracą rozwojową. Materiały Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” można będzie znaleźć na stoisku jej współzałożyciela: Polskiej Akcji Humanitarnej. Warto też zapoznać się ze stoiskiem Akcji dla Globalnego Południa (Polska Zielona Sieć) oraz innych organizacji skupionych w Grupie Zagranica. Więcej informacji: www.schuman.pl/pl/miasteczko-schumana oraz www.schuman.pl/pl/panele-dyskusyjne

Wrocław

Nazwa wydarzenia: Choco game – bądź fair trade
Miejsce: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Wrocław
Data i godzina: 2015-05-09
Opis: W sobotę 9 maja 2015 r. podczas Dnia Europy w Parku Staromiejskim ruszy gra miejska, której uczestnicy poznają reguły rządzące Sprawiedliwym Handlem. W Parku Staromiejskim we Wrocławiu oraz w okolicach Wzgórza Partyzantów stanie siedem stacji. Uczestnicy prześledzą drogę, jaką pokonuje ziarno kakaowca, zanim – jako tabliczka czekolady – trafi do europejskich sklepów. A równocześnie – wykonując zadania – poznają zasady fair trade i przyswoją wiedzę związaną z tą tematyką. Między innymi poznają historię Mariano Manzuela, 64-letniego farmera z Karaibów, i dowiedzą się, co zyskała jego rodzina odkąd plantacja prowadzona jest zgodnie z zasadami fair trade. Na jednej ze stacji będą układać puzzle z logo fair trade, na innej ich zadaniem będzie rozwiązanie quizu wiedzy na temat fair trade, na jeszcze innej będę odważać kakao, aby uświadomić sobie, że aby wyprodukować pół kg proszku potrzeba ziaren z całego drzewa kakaowca. Więcej na https://www.facebook.com/events/487756008038059/. Informacja prasowa jest dostępna tutaj.

Zabrze

Nazwa wydarzenia: Międzyszkolna Sesja Naukowa
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
Data i godzina: 2015-05-26 10:00
Opis: Jak co roku w naszej szkole w maju organizujemy międzyszkolną sesję naukową poświęconą różnym zagadnieniom ekologicznym. W tym roku będzie ona poświęcona problemom zdrowej żywności, bezpieczeństwa żywieniowego oraz idei Fair Trade. Sesję poprzedza międzyszkolny konkurs na wypiek/potrawę fair trade oraz film propagujący ideę Fair Trade. Podczas sesji dla uczestników odbędą się prelekcje ekspertów oraz warsztaty, a także nastąpi ogłoszenie wyników konkursu.

Żukowo

Nazwa wydarzenia: Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu
Miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie
Data i godzina: 2014-05-08 10:00
Opis: Gazetki, plakaty na temat Sprawiedliwego handlu rozwieszone na terenie szkoły; stoiska z degustacją produktów Fair Trade; konkurs na plakat o Sprawiedliwym Handlu dla uczniów; przeprowadzenie ankiety wśród uczniów „Co wiesz o sprawiedliwym handlu?”.
Data publikacji: 8 maja 2015