Szczęśliwego nowego roku 2021

W 2021 roku życzymy sobie i Państwu wytrwałości w działaniach na rzecz lepszego, bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego świata, w którym dobro człowieka i planety jest ważniejsze od zysku. 

Dobiega końca tak trudny dla wielu z nas rok. Trudny także dla producentów rolnych Fairtrade z krajów globalnego Południa. Pandemia i związane z nią środki zapobiegawcze wprowadzone przez rządy wielu krajów miały bardzo negatywny wpływ na gospodarkę w regionach, z których pochodzą produkty takie jak kawa, owoce egzotyczne czy kakao.

Pandemia pokazała nam także jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem i jak ważna jest międzyludzka solidarność – zarówno w ujęciu lokalnym jak i globalnym.

💙 Dziękujemy firmom – importerom, przetwórcom, dystrybutorom – które działają w sposób odpowiedzialny, sprawiając, że produktów Fairtrade są coraz łatwiej dostępne na polskim rynku.
💙 Dziękujemy organizacjom, z którymi mieliśmy przyjemność w tym roku współpracować.
💙 Dziękujemy konsumentom za wybieranie produktów z certyfikatem Fairtrade.
💙 Dziękujemy edukatorom i aktywistom za upowszechnianie idei Fairtrade.
💙 Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym roku.

Zespół Fairtrade Polska, czyli Dominika Dzido, Paulina Dziedzic, Maria Huma, Tomasz Makowski, Magdalena Pastuszak, Zbigniew Szalbot, Rozalia Wiśniowska, Andrzej Żwawa.

Data publikacji: 31 grudnia 2020