Targi Natura Food 2013

Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej Natura Food odbędą się w dniach 11-13 października w Łodzi

Na tegorocznych Targach Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej Natura Food, które odbywają się w Łodzi w dniach 11-13 października (piątek-sobota) nie zabraknie Sprawiedliwego Handlu.
 
Wśród wystawców znajdują się współzałożyciele Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”.
 
Na stanowisku 51 szeroką gamę produktów Sprawiedliwego Handlu zaprezentuje firma PROFT LTD z Wielkiej Brytanii – współpracująca z wiodącymi producentami, jak również wspierająca małe, niezależne firmy. Wśród prezentowanych produktów znajdzie się sporo niedostępnych dotychczas na polskim rynku, jak chociażby walczący o złoty medal targów napój energetyczny z certyfikatem ekologicznym i Fairtrade! 
 
Na stoisku 105 w hali głównej znajdzie się natomiast Szczypta Świata, właściciel pierwszej (i jak na razie jedynej) polskiej marki produktów Fairtrade: Pizca del Mundo. Pizca del Mundo to m.in. czekolada na gorąco, kawa rozpuszczalna, yerba mate a także nowość na rynku – yerba mate z mieszankami polskich, ekologicznych ziół. Oprócz tego w ofercie Szczypty Świata znajdą się dystrybuowane produkty innych producentów: znakomite herbaty Hampstead Tea oraz czekolady Seed & Been.
 
Ponadto przewodniczący Rady Nadzorczej Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”, Borys Bińkowski, będzie prowadził wykład o systemach certyfikacyjnych (sobota, 16.45). Więcej informacji: http://www.targi.lodz.pl/targi/247-natura-food-miedzynarodowe-targi-zywnosci-ekologicznej-i-tradycyjnej-j/3565-imprezy-towarzyszace/biobiznes-forum
 
Data publikacji: 7 października 2013