Targi Slow Fashion 2018

Jesienna edycja największych targów polskiej mody autorskiej Slow Fashion w Polsce odbędzie się 6 i 7 października w Centrum Praskim Koneser.

Organizatorzy zaprosili m. in. do współpracy niezależnych polskich projektantów, tworzących marki zgodne z filozofią „slow” oraz dwie organizacje zajmujące się odpowiedzialną konsumpcją – Fundację Kupuj Odpowiedzialnie i Fundację Fairtrade Polska.

Slow Fashion to święto niezależnej polskiej mody i designu, w dwóch odsłonach: wiosennej i jesiennej. Do tej pory odbyło się 11. edycji targów. Slow Fashion to przede wszystkim polscy projektanci i polskie marki – projektujące i tworzące w Polsce, z lokalnych materiałów. Święto niezależnej mody i designu skupi 250 twórców, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Slow Fashion będą czekać starannie dobrane lokalne marki, a zgodnie z zasadą #KupujLepszeUbrania, klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria.

Targom towarzyszyć będą prelekcje o lepszej modzie, odpowiedzialnych wyborach i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow, a przestrzeń podzielona będzie na Strefy: Premium, Casual, Street, Elegance, Kids, Moda Męska, Ciało, Slow Food i Warsztatownię.

Partnerami #12 edycji targów polskiej mody autorskiej i designu są m.in. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie i Fundacja Fairtrade Polska. Na wspólnym stoisku zaprzyjaźnionych organizacji będzie można nie tylko porozmawiać na temat odpowiedzialnej konsumpcji, ale również kupić produkty małych, lokalnych producentów wytwarzających w duchu slow, upcyklingu i recyklingu.

TARGI SLOW FASHION #12
Kiedy: 6-7 października, 2018 r.
Gdzie: Centrum Praskie Koneser
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00
Wstęp na targi: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach międzynarodowego projektu „Trade Fair, Live Fair: Raising Awareness and Mobilizing the European Public to Advance Consumption patterns that Nurture the Sustainable Development Goals”. Za treść odpowiada Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, a wyrażone poglądy niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.
Data publikacji: 2 października 2018