V międzynarodowa konferencja Fair Trade Towns

W dniach 19-20 listopada w szwedzkim Malmö odbyła się V światowa konferencja Fair Trade Towns — kampanii, która objęła swoim zasięgiem już 1070 miast na wszystkich kontynentach! 

Wydarzenie zorganizowane przez Fairtrade Sweden zgromadziło ponad dwustu reprezentantów miast wyróżnionych tytułem Fair Trade Town (Miasto przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu). Oprócz osób zaangażowanych bezpośrednio w kampanię, w konferencji uczestniczyli koordynatorzy kampanii oraz reprezentanci Fairtrade Labeling Organization, World Fair Trade Organization, a także przedstawiciele spółdzielni producenckich z Kenii i Ghany. 
 
Kampania Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu, zapoczątkowana w 2000 roku w niewielkim brytyjskim miasteczku Garstrang przez grupę wolontariuszy organizacji charytatywnej Oxfam pod wodzą Bruce’a Crowthera, obejmuje obecnie swym zasięgiem 1070 miast na wszystkich kontynentach. 
 
W Polsce kryteria uzyskania statusu „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu” zostały ustalone przez Koalicję Sprawiedliwego Handlu. Obecnie kampania toczy się w Poznaniu i Gdańsku, a w jej krajowym koordynatorem jest Tadeusz Makulski z Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu.
 
Fotoreportaż z konferencji znajduje się tutaj.
Data publikacji: 21 listopada 2011