VII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” – zobacz i zagłosuj!

W dniach 25-29 września trwa głosowanie w ramach VII Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Zobacz film, który zgłosiliśmy. Zagłosuj i wygraj nagrodę!

17 Celów

„17 Celów” to jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom dokumentalnym i promocyjnym wyprodukowanym przez przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz samorządy z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Wzorem poprzednich lat również w tym roku zgłosiliśmy jeden z naszych filmów do udziału w konkursie. Jest to film „Rolnicy na pierwszej linii walki ze zmianami klimatu”. Zmiany klimatu budzą coraz większy niepokój rolników z globalnego Południa. To właśnie oni są najbardziej narażeni na negatywne skutki tych zmian, choć w najmniejszym stopniu przyczyniają się do powstawania tego zjawiska.

Zagłosuj na nasz film, wypełniając formularz udostępniony przez organizatorów. Film znajdziesz w sekcji filmów zgłoszonych przez organizacje pozarządowe.

Jak deklarują organizatorzy, wśród uczestników głosowania zostaną wylosowane nagrody. Losowanie nagród odbędzie się 30 września, na Gali Finałowej w kinie Rialto w Poznaniu.

Nazwa Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals – SDGs). Na program składają się filmy dokumentalne, konkursowe filmy promocyjne i reklamowe firm i organizacji i dyskusje z ekspertami. Poznaniacy uznali festiwal upowszechniający 17 SDGs za najlepszą inicjatywę pozarządową (nagroda Inicjatora 2016). W 2019 roku Polska Izba Ekologii przyznała Fundacji Res Severa nagrodę „Ekolaurów” za działania edukacyjne. Do tej pory odbyło się 6. edycji Festiwalu.

Data publikacji: 27 września 2022