Rewolucja do potęgi! Webinar: szanse dla odpowiedzialnej mody

Zapraszamy do udziału w webinarze na temat branży odzieżowej w czasie kryzysu, który odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia o godz. 13:00. Jedną z panelistek będzie Maria Huma – ekspertka ds. bawełny i tekstyliów w Fairtrade Polska.

Fashion Revolution od 2013 roku aktywnie motywuje oraz inspiruje przedstawicieli branży odzieżowej do wdrażania bardziej odpowiedzialnych praktyk. Jest jedną z największych i najprężniej rozwijających się organizacji związanych z tematem mody zrównoważonej. Jako, że Fairtrade od lat działa na rzecz poprawy sytuacji rolników uprawiających bawełnę i pracowników branży tekstylnej, to jak najbardziej wspieramy i włączamy się w inicjatywy Fashion Revolution. Przy tej okazji zachęcamy do zapoznania się z naszymi wpisami na ten temat:
🔵 Czy koronawirus stłumi modową rewolucję?
🔵 100 milionów niewidzialnych
🔵 Najwyższy czas na odpowiedzialną modę

Podczas webinaru „Rewolucja do potęgi! Webinar: szanse dla odpowiedzialnej mody” zaproszone ekspertki zajmą stanowisko w sprawie branży odzieżowej w czasie kryzysu, który wbrew pozorom nie zaczął się w tym roku! Określą szanse, zagrożenia i to, jak wyobrażają sobie przyszłość branży mody z punktu widzenia swojego obszaru działania. Czy ruchy oddolne, jak Fashion Revolution mają szansę szerszego dotarcia, czy przeciwnie – pojawią się teraz utrudnienia w egzekwowaniu transparentności?

Wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli małych i średnich firm odzieżowych, wszystkich zainteresowanych konsumentów, projektantek i projektantów, lokalnych twórców oraz ich doradców.

Webinar „Rewolucja do potęgi! Webinar: szanse dla odpowiedzialnej mody” odbędzie się się w sobotę, 25 kwietnia 2020 o godzinie 13.00.

Obowiązują zapisy, których należy dokonać tutaj: https://www.eventbrite.co.uk/e/rewolucja-do-potegi-webinar-szanse-dla-odpowiedzialnej-mody-tickets-102480782780 Liczba uczestników webinaru jest ograniczona, dlatego radzimy by nie zostawiać rejestracji na ostatnią chwilę. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Google Meet.

PANELISTKAMI WEBINARU BĘDĄ:

⭐️ Anna Pięta – Aktywistka społeczna, ekspertka ds. zrównoważenia w modzie i współautorka podcastu Muda Talks (o zrównoważeniu, ekologii i ekonomii cyrkularnej). Stworzyła strategię zrównoważenia marki NAGO. Wcześniej była CEO targów autorskiej mody- HUSH Warsaw. Zarządzała programem eksportu polskich marek za granicę- HUSH Warsaw International. Absolwentka Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych i Milano Fashion Institute. Swoje teksty o odpowiedzialnej modzie publikowała w VOGUE.PL, NOIZZ.PL czy DESIGN ALIVE. Życiowe motto pożyczyła od Alberta Einsteina: bądź głosem nie echem.

⭐️ Agnieszka Polkowska – Doktor w dyscyplinie sztuk projektowych ze specjalizacją z designu spekulatywnego. Z wykształcenia projektantka wzornictwa, z powołania trendwatcherka i strateżka. Założycielka pierwszego w Polsce studio obserwacji i wdrażania trendów TRENDSPOT. Wykłada m.in. na studiach Total Design Management i współpracuje z takimi instytucjami jak Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Łódź Design Festival. Przez prawie 10 lat pracowała w LPP. W latach 2015-2018 współtworzyła POP UP GRUPĘ na stanowisku Head of Trends – pierwszy w Polsce kolektyw strategiczny, gdzie zajmowała się rozwojem takich marek jak L37, BOHOBOCO, Fiore, TOVA czy Abriga. Obecnie realizuje projekty badawcze i wdrożeniowe m.in. dla MTV, Play, Vogue Polska, YES, Top Secret, Benericetti oraz wielu marek wzorniczych. Jej unikatowe podejście do budowania scenariuszów przyszłości docenił m.in. holenderski think tank MARE Amsterdam oraz portal trendwatching.com, dla których Agnieszka pracuje w charakterze eksperta. Członkini rady ekspertów plebiscytu must have na Łódź Design Festival.

⭐️ Maria Huma – Prezeska Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, ekspertka ds. bawełny i rynku odzieżowego w Fairtrade Polska. Specjalistka ds. zrównoważonej produkcji i konsumpcji, odpowiedzialności społecznej w łańcuchach dostaw, sprawiedliwego handlu, społecznej odpowiedzialności biznesu. Autorka wielu publikacji oraz programów szkoleniowych dla konsumentów, firm, szkół i organizacji pozarządowych. Wymieniona w rankingu 50 Kobiet Polskiego CSR opracowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Skończyła Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

⭐️ Agnieszka Oleksyn-Wajda – Dyrektor Instytutu Zrównoważonego Rozwoju na Uczelnia Łazarskiego. Współtwórca i kierownik Akademii Biznesu i Prawa w Sektorze Mody. Twórca i kierownik studiów podyplomowych Prawo Ochrony Środowiska oraz studiów podyplomowych Prawo w Biznesie Nowych Technologii na Uczelni Łazarskiego. Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie w ramach KPMG. Członek grupy roboczej Working Group 6 Promoting broader climate action z ramienia Uczelni Łazarskiego jako organizacji wspierającej Fashion Climate Charter. Członek Rady Nadzorczej Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan oraz członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji Przemysłu Mody i Innowacyjnych Tekstyliów. Autorka części raportu opracowanego przez KPMG „Rynek mody w Polsce” 2018 w zakresie edukacji w branży mody oraz „Rynek mody w Polsce” 2019 w zakresie wpływu branży mody na środowisko naturalne. Organizatorka konferencji Fashion Economy, platformy łączącej biznes oraz edukację z administracją centralną.

⭐️ Aleksandra Bąkowska – Autorka pierwszego w Polsce bloga o innowacjach i modzie zrównoważonej olabakowska.com Ola Bąkowska blog. Pracuje w organizacji pozarządowej Circle Economy w Amsterdamie, która zajmuje się wcielaniem w życie gospodarki obiegu zamkniętego. Tworzy szkolenia i strategie m.in. dla marek Timberland i Napapijri oraz współpracuje przy regionalnych projektach Unii Europejskiej i innych mających na celu przyspieszenie wdrożenia gospodarki cyrkularnej w sektorze mody i tekstyliów. Absolwentka Projektowania Ubioru na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, Innovation Management na Central Saint Martins w Londynie i stypendystka programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury. Kiedyś projektantka ubioru, dziś zajmuje się edukacją, tworzeniem kursów i warsztatów w oparciu o metodologię design thinking dla firm, organizacji pozarządowych i niezależnych twórców. Współpracowała m.in. z H&M, WWF i Gdynia Design Days.

WEBINAR MODEROWAĆ BĘDĄ:

Agata Rudnicka – Wydział Zarządzania Uniwersytet Łódzki. Ekspertka CSR i zrównoważonego rozwoju
Ewelina Antonowicz – koordynatorka Fashion Revolution Poland, projektantka ubrań i rozwiązań dla branży mody, studentka Sustainable Development
Justyna Cyrankiewicz – event manager Fashion Revolution Poland, studentka Zarządzania Biznesem oraz Zarządzania Kulturą i Mediami.

Zapraszamy!

Data publikacji: 21 kwietnia 2020