Wieczór i Noc dla Afryki

Już 17 października w klubie M25 w Warszawie odbędzie się impreza "Wieczór i Noc dla Afryki" organizowana przez Polską Zieloną Sieć oraz Instytut Globalnej Odpowiedzialności w ramach Akcji dla Globalnego Południa. W programie cała masa róznych atrakcji.

Imprezę o godzinie 18:00 rozpocznie dyskusja z udziałem dziennikarzy i przedstawicieli organizacji rozwojowych pt. „Współpraca czy zabijanie dobrocią?”. Swój udział zapowiedzieli: Robert Cyglicki (CEE Bankwatch Network), dr Katarzyna Czaplicka (Uniwersytet Warszawski), Adam Leszczyński (Gazeta Wyborcza), Przemysław Wielgosz (Le Monde Diplomatique), Marcin Wojtalik (Instytut Globalnej Odpowiedzialności).
 
O godzinie 20:00 odbędzie się pokaz batików wykonanych przez kobiety ze społeczności Tafi Mador i Vakpo-Todzi w ramach współpracy rozwojowej Polski z Ghaną. Jej założenia i możliwości wsparcia przedstawi Zenabu Sakibu z Friends of the Earth Ghana. Prace inspirowane batikiem pokażą także polscy projektanci.
 
Muzyczna część imprezy zdominowana przez myzykę reggae w jej licznych odmianach. Zagrają Roots Revival Hi Power Sound System, Tisztelet oraz Radrik. Brzmienie zapewni klasyczne nagłośnienie, którego nie powstydziliby się budowniczowie sound systemowych głośników na Jamajce.
 
W chilloucie DJ Danny, pokaz filmów i slajdów z Afryki, podpisy pod petycją w sprawie ustawy o pomocy rozwojowej, promocja Fair Trade.
 
Wstęp:10 zł. Dochód z imprezy wesprze afrykańskie kobiety produkujące batiki i rozwój plantacji ananasów wspólnot Tafi Mador i Vakpo-Todzi.
 
Zaproś znajomych >> Sprawdź >> www.globalnepoludnie.pl/M25
Data publikacji: 14 października 2008