World Fairtrade Challenge 2018 pod hasłem #Stand4Fairness

Miliony rolników, którzy produkują żywność, po którą codziennie sięgamy, zarabiają zbyt mało, by wyżywić swoje rodziny. Możesz pomóc to zmienić. W drugi weekend maja dołącz do World Fairtrade Challenge i pokaż, że ich los nie jest ci obojętny.

Twój wybór ma znaczenie

Fairtrade wzmacnia pozycję rolników i pracowników najemnych, wspierając ich w walce o lepsze warunki pracy i przerwanie zaklętego kręgu biedy w ich społecznościach. Jednakże miliony ludzi wciąż tkwią w pułapce nieuczciwego handlu, który wykorzystuje ich słabość. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej ludzi takich jak Ty wyrażało z nimi solidarność, wybierając produkty Fairtrade.

#stand4fairness – co możesz zrobić

World Fairtrade Challenge to doskonała okazja, aby okazać solidarność z rolnikami i pracownikami z krajów globalnego Południa. Finał akcji jak co roku zaplanowano na drugi weekend maja, tak by zbiegał się z obchodami Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu. Sposobów na zaangażowanie się jest wiele – możesz zorganizować przerwę na kawę w pracy, spotkanie edukacyjne w szkole lub piknik Fairtrade w parku. Umów się na spotkanie z przyjaciółmi, rodziną lub klientami, poczęstuj ich produktami Fairtrade i opowiedz im o tym, jak Fairtrade zmienia życie rolników. W specjalnym serwisie akcji pod adresem www.fairtradechallenge.org czeka na ciebie wiele ciekawych informacji, galeria zdjęć publikowanych z hashtagiem #stand4Fairness i mapa z wydarzeniami zaplanowanymi z okazji World Fairtrade Challenge 2018.

Na żywo

  1. Wejdź na fairtradechallenge.org i zarejestruj wydarzenie.
  2. Zaproś przyjaciół, sąsiadów, znajomych albo klientów. Napijcie się wspólnie kawy, herbaty lub spróbujcie innych produktów Fairtrade.
  3. Opublikujcie zdjęcie ze spotkania z hashtagiem #stand4fairness
  4. Miłej zabawy!

W internecie

To proste jak 1…2…3…4!

  1. Puść wodze fantazji i utwórz symbol „4” – możesz użyć do tego rąk, nóg, przedmiotów czy – oczywiście – produktów Fairtrade.
  2. Zrób zdjęcie i opublikuj je w mediach społecznościowych z hashtagiem #stand4fairness
  3. Rzuć wyzwanie znajomym – kto z Was okaże się bardziej pomysłowy?

Więcej pomysłów znajdziesz w naszym przewodniku, który znajdziesz TUTAJ.

Weź udział w World Fairtrade Challenge i dołącz do ruchu, który zmienia oblicze światowego handlu!

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach międzynarodowego projektu „Trade Fair, Live Fair: Raising Awareness and Mobilizing the European Public to Advance Consumption patterns that Nurture the Sustainable Development Goals”. Za treść odpowiada Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, a wyrażone poglądy niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.
Data publikacji: 24 kwietnia 2018