Wszystkie czekolady marki własnej Action będą miały certyfikat Fairtrade

Sieć sklepów Action nawiązuje współpracę z Fairtrade, aby uczynić własną markę czekolady bardziej zrównoważoną. Do końca 2023 roku wszystkie czekolady marki własnej będą miały certyfikat Fairtrade.

Większy dochód dla rolników uprawiających kakao

W Fairtrade interesy rolników uprawiających kakao są na pierwszym miejscu. Fairtrade jest jedynym systemem certyfikacji z gwarantowaną ceną minimalną ceną i premią, umożliwiającą rolnikom poprawę warunków pracy i życia. Ostatnie badanie pokazuje, że rolnicy uprawiający kakao Fairtrade mają więcej pieniędzy do wydania na przykład na edukację i opiekę zdrowotną niż rolnicy nie-Fairtrade. Badanie to wskazuje również, że rolnicy uprawiający kakao i ich rodziny doświadczają wyższej jakości życia dzięki certyfikacji Fairtrade. Rolnicy uprawiający kakao uzyskują wyższe plony z hektara i mają silniejszą pozycję przetargową dzięki lepszemu dostępowi do nakładów, technologii i szkoleń rolniczych.

Zaangażowanie Action we współpracę z Fairtrade w celu poprawy dochodów rolników zajmujących się uprawą kakao jest pozytywnym i koniecznym krokiem. Cena kakao w Afryce Zachodniej od lat jest pod presją, a jej ofiarą padają miliony rolników uprawiających kakao. Widzimy, że coraz więcej detalistów i marek decyduje się na kakao Fairtrade. Decyzja Action, by wszystkie czekolady marki własnej były certyfikowane przez Fairtrade, pokazuje branży, że poprzeczka może i powinna zostać podniesiona

– mówi Peter d’Angremond, dyrektor generalny Fairtrade Netherlands.

Jako szybko rozwijający się europejski detalista jesteśmy odpowiedzialni za to, aby kakao używane w naszych produktach czekoladowych pochodziło z odpowiedzialnych źródeł. Dlatego zobowiązaliśmy się wobec naszych klientów i Fairtrade, że wszystkie wyroby czekoladowe naszych marek własnych będą w najbliższym czasie certyfikowane przez Fairtrade. W ten sposób sprawiamy, że zrównoważona czekolada jest dostępna cenowo dla każdego.

– mówi Sander van der Laan, dyrektor generalny Action.

Szeroka gama czekolad pod markami własnymi

Asortyment czekolad pod własną marką Action składa się z około 50 różnych pozycji, w tym produktów sezonowych, które są sprzedawane w okresie Wielkanocy i grudnia.

Data publikacji: 13 września 2021