Założyciel Fundacji PREDA w Poznaniu

Na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu w dniach 26-28.09.2010 w Poznaniu będzie przebywał założyciel działającej od 30 lat filipińskiej Fundacji PREDA, o. Shay Cullan.

Shay Cullan to misjonarz, społecznik, publicysta, laureat licznych nagród, dwukrotnie nominowany do pokojowej nagrody Nobla. Celem wizyty jest budowa wrażliwości na problemy społeczeństw krajów ubogiego Południa i promocja idei Sprawiedliwego Handlu jako modelu gospodarowania, który jest bardzo dobrą formą pomocy rozwojowej dla marginalizowanych społeczności ubogich krajów.
 
W dniu 26.09 Fr Shay będzie głosił kazania w parafii w Przeźmierowie, tam też będzie zorganizowany kiermasz produktów Sprawiedliwego Handlu, w tym także produktów z mango pochodzących z Preda Fundation i wytwarzanych z zachowaniem zasad Sprawiedliwego Handlu. W kolejnych dniach planowane jest spotkanie z Prezydentem Poznania, z Biskupem Gądeckim, z klerykami w seminarium oraz ze studentami na UAM. O. Shay Cullan nie będzie przebywał w innych miejscach w Polsce. Fundacja Preda obok opieki nad dziecmi ulicy, walczy tez o prawa lokalnych drobnych producentów. W ramach Sprawiedliwego Handlu dostarcza na rynek produkty z mango i innych owoców egzotycznych. W Polsce produkty te można znaleźć w ofercie Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu.
Data publikacji: 5 września 2010