Zapraszamy do Koalicji na rzecz Sprawiedliwego Handlu!

Szczęśliwie udało nam się zakończyć przygotowywanie statutu Koalicji na rzecz Sprawiedliwego Handlu, która na poziomie ogólnopolskim reprezentować będzie środowisko organizacji pozarządowych i innych podmiotów zaangażowanych w rozwój Sprawiedliwego Handlu i będzie partnerem dla międzynarodowych przedstawicieli ruchu.  

Statut Koalicji został skonsultowany z FLO Int.i TransFair Germany.
 
Do Koalicji mogą przystąpić organizacje pozarządowe na zasadzie członków, a także na zasadzie partnerów wszystkie inne osoby cywilne i prawne (firmy, szkoły, osoby indywidualne etc), które chcą wesprzeć Koalicję i działać w jej ramach.
 
Organizacje, które na tym etapie wyraziły chęć przystąpienia do Koalicji to: Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, Polska Akcja Humanitarna, Grupa EFTE Warszawa, Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.
 
 
Serdecznie zachęcamy do przystąpienia do Koalicji!!!
 
W załączniku znajdują się statut a także deklaracja przystąpienia. Podpisaną deklarację należy przesłać pocztą na adres:
Andrzej Żwawa
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych
ul. Sławkowska 12, 31-014 Kraków
 
Jednocześnie planujemy pierwsze ogólnopolskie spotkanie członków i partnerów Koalicji, na którym chcielibyśmy podjąć najważniejsze i strategiczne decyzje odnośnie pierwszego roku działania Koalicji, w tym przedyskutować naszą aktywność w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Sprawiedliwego Handlu (09.05).
 
Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypowiedzenie się do piątku (20.02) na temat pasującego Wam terminu. Nasze propozycje to:
– 06 marca (piątek)
– 16 marca (poniedziałek)
 
Spotkanie odbędzie się w Warszawie.
 
Program spotkania jak i dokładny adres zostanie przesłany na listę po zatwierdzeniu terminu spotkania.
 
Wszelka pomoc w organizacji spotkania jest potrzebna i mile widziana! 🙂
 
Czekamy na Wasze deklaracje przystąpienia do Koalicji, propozycje terminu spotkania a także ZAPAŁ I CHĘĆ DO DZIAŁANIA I ROZWIJANIA RUCHU SH 🙂
 
 
Data publikacji: 13 lutego 2009