Zielony Tydzień Polskiej Izby Żywności Ekologicznej

Od 19 do 25 kwietnia w sklepach PIŻE w całej Polsce, stacjonarnie i online, będzie można kupić produkty z gospodarstw ekologicznych w promocyjnych cenach.

Polska Izba Żywności Ekologicznej, której jednym ze statutowych działań jest edukacja na temat żywności ekologicznej, zaprasza do wzięcia udziału w akcji odbywającej się ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi – Zielonym Tygodniu. W promocyjnych cenach będzie można kupić produkty, które powstały w gospodarstwach ekologicznych. W Zielony Tydzień zaangażowali się członkowie PIŻE – sklepy i producenci, a akcja skierowana jest do osób, które dbają albo chcą zacząć dbać o naszą planetę – czyli do konsumentów.  Od 19 do 25 kwietnia w sklepach PIŻE w całej Polsce, stacjonarnie i online, będzie można kupić ekoprodukty w promocyjnych cenach.

Żywność ekologiczna… ale nie tylko

Zielony Tydzień to akcja, w której w promocyjnych cenach znalazła się przede wszystkim żywność ekologiczna.

W ofercie są m.in. soki – np. wzmacniający kości i regulujący pracę nerek ekologiczny sok z kiszonych buraków, sok 100% z granatów czy sok z owoców róży – źródło naturalnej witaminy C. Co oprócz soków? Ekomakarony z zielonego groszku, z algami morskimi czy gryczany, a do tego makarony orkiszowe – ekologiczne zamienniki konwencjonalnego makaronu, bogate m.in. w błonnik i składniki mineralne takie jak żelazo czy fosfor. Herbaty ziołowe i kawy z różnych zakątków świata. Przeróżne smarowidła do chleba – paprykarz, pasztet gryczany, pasta z ciecierzycy i inne wegańskie pasty.  Zielony Tydzień to idealna okazja dla miłośników kiszonek – w ofercie jest m.in. sok z kiszonego selera naciowego oraz zakwas buraczany. Fani owoców i słodkości również znajdą coś dla siebie. Dżem 100% z czarnej porzeczki z chią, powidła bez dodatku cukru, suszone owoce takie jak banan, ananas, wiśnia, liofilizowane truskawa, malina czy żurawina oraz czekolady to tylko niektóre z propozycji. A do tego chleby z pełnego ziarna i bezglutenowe, gotowe dania, oliwa z oliwek, certyfikowane produkty akwakultury i rybołówstwa (np. łosoś atlantycki czy pstrąg) oraz kaszki dla dzieci. Oprócz żywności ekologicznej w promocyjnych cenach będą również kosmetyki, nawozy organiczne czy amorficzna ziemia okrzemkowa i suplementy diety. Pełna lista produktów jest dostępna na stronie www.jemyeko.com/produkty.

Jak wziąć udział w akcji?

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy jedynie sprawdzić, w których sklepach można kupić przecenione produkty. W akcji biorą udział zarówno sklepy stacjonarne, jak i online. Lista miejsc biorących udział w Zielonym Tygodniu znajduje się na stronie: www.jemyeko.com/sklepy/. Akcja odbywa się między 19 a 25 kwietnia, więc właśnie wtedy będzie można kupić produkty w promocyjnych cenach.

 

Fundacja Fairtrade Polska jest członkiem Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, organizatora Zielonego Tygodnia.

Data publikacji: 19 kwietnia 2021